Trwa ładowanie...
d4lrgzg
Aktualności

Tom Hiddleston nowym Ben Hurem

Share
Tom Hiddleston nowym Ben Hurem
d4lrgzg

Tom Hiddleston jest głównym kandydatem do zagrania tytułowej roli w nowej wersji legendarnego filmu "Ben Hur".

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym filmem pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Przypomnijmy, że głównym bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

d4lrgzg

Reżyserią nowego filmu zajmie się Timur Bekmambetov ("Abraham Lincoln: Łowca wampirów"). Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures. Kandydatem do zagrania głównej roli jest Tom Hiddleston.

Toma Hiddlestona można było podziwiać ostatnio w przeboju "Thor: Mroczny świat" oraz w obrazie "Tylko kochankowie przeżyją". Na swoją premierę czekają kolejne produkcje z udziałem aktora: "High Rise" w reżyserii Bena Wheatleya oraz "Crimson Peak" Guillermo del Toro.

d4lrgzg

Podziel się opinią

Share
d4lrgzg
d4lrgzg