Trwa ładowanie...
dndjg0u

Tomasz Kammel

Najnowsze informacje
2.3
(540 głosów)
Oceń:
dndjg0u
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Tomasz Kammel to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny. Na szklanym ekranie występuje od 1997 roku i początkowo prowadził takie programy jak "Filmidło", "Randka w ciemno", "Wykrywacz kłamstw", "Miasto marzeń" czy "Sekrety rodzinne". W późniejszych latach pełnił funkcję prowadzącego formatów TVP "The Voice of Poland", "Tylko Ty!", "The Voice Kids" oraz "Dance Dance Dance".

Tomasz Kammel - życiorys

Tomasz Kammel urodził się 12 lipca 1971 roku w Jeleniej Górze. W młodości ukończył Szkołę Podstawową nr 4 w rodzinnym mieście, a później uczęszczał również do Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Już od wczesnej młodości interesował się zagadnieniami związanymi z filmem, jednak ostatecznie zdecydował się na studia z zakresu germanistyki w Wyższej Szkole Pegagogicznej w Zielonej Górze. Jeszcze będąc studentem prowadził audycje radiowe w Muzycznym Radiu FM, co było jednocześnie początkiem jego kariery zawodowej.

Tomasz Kammel - programy, kariera

Po ukończeniu studiów Tomasz Kammel przeprowadził się do Warszawy, gdzie na początku pracował w Radiu Wawa. W 1997 roku związał swoją przyszłość z Telewizją Polską i przygotowywał oraz współprowadził magazyn filmowy "Filmidło" wraz z Karoliną Korwin Piotrowską. W kolejnych latach zainteresował się prowadzeniem programów rozrywkowych: w roli prezentera zadebiutował w teleturniemu "Randka w ciemno" w 1998 roku. Następnie występował w tej samej roli w programach "Wykrywacz kłamstw", "Miasto marzeń", "Show Express" oraz "Sekrety rodzinne", dzięki czemu ugruntował swoją pozycję w Telewizji Polskiej.

W 2004 Tomasz Kammel, oprócz funkcji prowadzącego programów rozrywkowych, był też prezenterem "Teleexpressu". W latach 1997-2007 działał też w głównym kanale TVP, gdzie wraz z Piotrem Kraśką przygotowywał między innymi relację z Rajdu Paryż-Dakar w 2002 roku. We wrześniu 2007 roku zarząd TVP rozwiązał umowę z Tomaszem Kammelem, co odbiło się szerokim echem w mediach, jednak po kilku miesiącach prezenter powrócił do szeregów Telewizji Polskiej. Po powrocie prowadził między innymi "Pytanie na śniadanie" i "Dzieciaki górą!", a także działał jako konferansjer w ramach organizowanych przez TVP wydarzeń Hity na czasie i Sopot Hit Festiwal.

W maju 2009 roku Telewizja Polska ponownie rozwiązała umowę z Tomaszem Kammelem, a on sam przeszedł tymczasowo do stacji Polsat, gdzie prowadził program "Stand up. Zabij mnie śmiechem". W marcu 2011 roku dziennikarz mimo wszystko ponownie powrócił do Telewizji Polskiej, gdzie od tej pory prowadził programy "A normalnie o tej porze", "Pytanie na śniadanie", "The Voice of Poland", "Tylko Ty!", "The Voice Kids" i "Dance Dance Dance". Tomasz Kammel prowadził też audycje radiowe, uczestniczył w kilkunastu akcjach społecznych i obywatelskich, a także brał udział w programie "Taniec z gwiazdami" i pełnił funkcję kapitana jednej z drużyn w show "Kocham Cię, Polsko!".

Tomasz Kammel - filmy, seriale

Mimo wielu aktywności w mediach, Tomasz Kammel sporadycznie próbował także swoich sił w filmach i serialach. W 1998 roku prezenter wystąpił w serialu telewizyjnym "Klan", a cztery lata później pojawił się w produkcji "Na dobre i na złe". W kolejnych latach otrzymał jeszcze role w serialach "Faceci do wzięcia" oraz "Ja to mam szczęście!". Pojawił się też gościnnie w dwóch produkcjach filmowych: "Długi weekend", gdzie zagrał gospodarza programu "Randki w ciemno", oraz "Stracony czas", w którym wcielił się w postać Juliana.

Tomasz Kammel - życie prywatne

Tomasz Kammel urodził się w Cieplicach, dzielnicy Jeleniej Góry. Prezenter jest synem Anny Hetmanek-Kamel i Christiana Kammela. Ma przyrodniego brata Fryderyka, który przyszedł na świat w 1997 roku. W przeszłości Tomasz Kammel był związany z Katarzyną Niezgodą, wieloletnią członkinią zarządu i wiceprezes zarządu Banku BPH. Tomasz Kammel i Katarzyna Niezgoda wielokrotnie pojawiali się razem w mediach, jednak para rozstała się w 2015 roku. Od tej pory potencjalna nowa partnerka Tomasza Kammela pozostaje nieznana. Niegdyś spekulowano też na temat orientacji Tomasza Kammela, jednak dziennikarz wielokrotnie zaprzeczał doniesieniom, jakoby był gejem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dndjg0u
dndjg0u
dndjg0u