Trwa ładowanie...
dp2wnzi
dp2wnzi

Tomasz Kammel - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Jelenia Góra

Filmografia:

The Voice Kids ()

Programy:

A normalnie o tej porze

Pytanie na śniadanie

Teleexpress

The Voice Of Poland

Tomasz Kammel (2018) Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Podziel się

Tomasz Kammel to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny. Na szklanym ekranie występuje od 1997 roku i początkowo prowadził takie programy jak "Filmidło", "Randka w ciemno", "Wykrywacz kłamstw", "Miasto marzeń" czy "Sekrety rodzinne". W późniejszych latach pełnił funkcję prowadzącego formatów TVP "The Voice of Poland", "Tylko Ty!", "The Voice Kids" oraz "Dance Dance Dance".

Tomasz Kammel - życiorys

Tomasz Kammel urodził się 12 lipca 1971 roku w Jeleniej Górze. W młodości ukończył Szkołę Podstawową nr 4 w rodzinnym mieście, a później uczęszczał również do Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Już od wczesnej młodości interesował się zagadnieniami związanymi z filmem, jednak ostatecznie zdecydował się na studia z zakresu germanistyki w Wyższej Szkole Pegagogicznej w Zielonej Górze. Jeszcze będąc studentem prowadził audycje radiowe w Muzycznym Radiu FM, co było jednocześnie początkiem jego kariery zawodowej.

Tomasz Kammel - programy, kariera

dp2wnzi

Po ukończeniu studiów Tomasz Kammel przeprowadził się do Warszawy, gdzie na początku pracował w Radiu Wawa. W 1997 roku związał swoją przyszłość z Telewizją Polską i przygotowywał oraz współprowadził magazyn filmowy "Filmidło" wraz z Karoliną Korwin Piotrowską. W kolejnych latach zainteresował się prowadzeniem programów rozrywkowych: w roli prezentera zadebiutował w teleturniemu "Randka w ciemno" w 1998 roku. Następnie występował w tej samej roli w programach "Wykrywacz kłamstw", "Miasto marzeń", "Show Express" oraz "Sekrety rodzinne", dzięki czemu ugruntował swoją pozycję w Telewizji Polskiej.

W 2004 Tomasz Kammel, oprócz funkcji prowadzącego programów rozrywkowych, był też prezenterem "Teleexpressu". W latach 1997-2007 działał też w głównym kanale TVP, gdzie wraz z Piotrem Kraśką przygotowywał między innymi relację z Rajdu Paryż-Dakar w 2002 roku. We wrześniu 2007 roku zarząd TVP rozwiązał umowę z Tomaszem Kammelem, co odbiło się szerokim echem w mediach, jednak po kilku miesiącach prezenter powrócił do szeregów Telewizji Polskiej. Po powrocie prowadził między innymi "Pytanie na śniadanie" i "Dzieciaki górą!", a także działał jako konferansjer w ramach organizowanych przez TVP wydarzeń Hity na czasie i Sopot Hit Festiwal.

W maju 2009 roku Telewizja Polska ponownie rozwiązała umowę z Tomaszem Kammelem, a on sam przeszedł tymczasowo do stacji Polsat, gdzie prowadził program "Stand up. Zabij mnie śmiechem". W marcu 2011 roku dziennikarz mimo wszystko ponownie powrócił do Telewizji Polskiej, gdzie od tej pory prowadził programy "A normalnie o tej porze", "Pytanie na śniadanie", "The Voice of Poland", "Tylko Ty!", "The Voice Kids" i "Dance Dance Dance". Tomasz Kammel prowadził też audycje radiowe, uczestniczył w kilkunastu akcjach społecznych i obywatelskich, a także brał udział w programie "Taniec z gwiazdami" i pełnił funkcję kapitana jednej z drużyn w show "Kocham Cię, Polsko!".

Tomasz Kammel - filmy, seriale

Mimo wielu aktywności w mediach, Tomasz Kammel sporadycznie próbował także swoich sił w filmach i serialach. W 1998 roku prezenter wystąpił w serialu telewizyjnym "Klan", a cztery lata później pojawił się w produkcji "Na dobre i na złe". W kolejnych latach otrzymał jeszcze role w serialach "Faceci do wzięcia" oraz "Ja to mam szczęście!". Pojawił się też gościnnie w dwóch produkcjach filmowych: "Długi weekend", gdzie zagrał gospodarza programu "Randki w ciemno", oraz "Stracony czas", w którym wcielił się w postać Juliana.

dp2wnzi

Tomasz Kammel - życie prywatne

Tomasz Kammel urodził się w Cieplicach, dzielnicy Jeleniej Góry. Prezenter jest synem Anny Hetmanek-Kamel i Christiana Kammela. Ma przyrodniego brata Fryderyka, który przyszedł na świat w 1997 roku. W przeszłości Tomasz Kammel był związany z Katarzyną Niezgodą, wieloletnią członkinią zarządu i wiceprezes zarządu Banku BPH. Tomasz Kammel i Katarzyna Niezgoda wielokrotnie pojawiali się razem w mediach, jednak para rozstała się w 2015 roku. Od tej pory potencjalna nowa partnerka Tomasza Kammela pozostaje nieznana. Niegdyś spekulowano też na temat orientacji Tomasza Kammela, jednak dziennikarz wielokrotnie zaprzeczał doniesieniom, jakoby był gejem.

dp2wnzi
dp2wnzi