Trwa ładowanie...
d1yk5dk

Trzy metry nad niebem

Najnowsze informacje
4.0
(14 głosów)
Oceń:
Trzy metry nad niebem to historia dwojga ludzi, buntownika Hache i Babi, dziewczyny z dobrego domu. Pomimo przeciwności losu para zakochuje się w sobie.
d1yk5dk
14
1
WP Film
Źródło: WP Film

Trzy metry nad niebem – opis

Trzy metry nad niebem to hiszpański melodramat, który został wyreżyserowany przez Fernanda Gonzáleza Molinę w 2010 roku. Film powstał opierając się na powieści Trzy metry nad niebem Federica Moccia.

Głównym bohaterem filmu Trzy metry nad niebem jest Hache (w tej roli Mario Casas). Kiedy dowiaduje się o zdradzie matki, wpada w gniew i wdaje się w bójkę z kochankiem rodzicielki. Jest ona początkiem problemów chłopaka z prawem. Hache to buntownik, który bierze udział w nielegalnych wyścigach motocyklowych. Odpowiedzialność nie jest jego charakterystyczną cechą. Ponadto, jest nadzwyczaj impulsywny.

Pewnego razu spotyka Babi, wykształconą dziewczynę z dobrego domu rządzonego zasadami. Są zupełnymi przeciwieństwami. Hache lubi ryzyko i niebezpieczeństwo, natomiast Babi spokój i dobre wychowanie. Mimo to młodzi zakochują się w sobie i darzą się bardzo silnym uczuciem. Czy uda im się pokonać dzielące ich różnice?

Trzy metry nad niebem – ciekawostki

Zdjęcia do filmu Trzy metry nad niebem kręcono w Barcelonie i Gironie (w Hiszpanii) od 10 maja do 7 lipca 2010 roku.

Aktorzy wcielający się w główne role, Mario Casas i María Valverde, poznali się na planie filmu Trzy metry nad niebem i przez pewien czas byli parą.

Kontynuacją Trzy metry nad niebem jest film Tylko Ciebie chcę z 2012 roku.

Trzy metry nad niebem – nagrody i wyróżnienia

Scenarzysta Trzy metry nad niebem został nominowany w 2011 roku do nagrody Goya w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany. Tymczasem aktor wcielający się w głównego bohatera, Mario Casas, w 2011 roku został nominowany do nagrody Fotogramas de Plata w kategorii Najlepszy aktor filmowy. Zdobył także nagrodę Premios ACE w kategorii Najlepszy nowy aktor.

Trzy metry nad niebem
Tytuł oryginalny

Tres metros sobre el cielo

Gatunek

melodramat

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

03.12.2010

Czas trwania

118 min.

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

14
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yk5dk
d1yk5dk
d1yk5dk