Trwa ładowanie...
d30m3ae
d30m3ae

Twój Vincent

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
15
2
Podziel się
Opinie
Zdjęcie Materiały prasowe

Twój Vincent - 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew.

To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Twój Vincent
Tytuł oryginalny

Loving Vincent

Gatunek

animacja, dramat, kryminał

Kraj produkcji

Polska, Wielka Brytania

Rok produkcji

2017

Data polskiej premiery

06.10.2017

Czas trwania

80 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

15
2
Share
d30m3ae
d30m3ae
d30m3ae
d30m3ae