Trwa ładowanie...
dgjwgpi

Vanessa Hudgens

Najnowsze informacje
4.4
(2594 głosy)
Oceń:
dgjwgpi

Vanessa Hudgens przyszła na świat w kalifornijskim Salinas w 1988 roku. Jako mała dziewczynka pragnęła, zostać pediatrą. Jednak los mocno zweryfikował te marzenia. Wszystkiemu winni są rodzice, którzy zauważyli, że Vanessa spędza mnóstwo czasu przed lustrem, przebierając się i śpiewając piosenki.

Kiedy dziewczynka miała 7 lat, trafiła do szkoły o profilu aktorskim, a dwa lata później zaczęła wyjeżdżać na przedstawienia. To przesądziło o jej całej przyszłości.

Kariera Vanessy Hudgens nabrała tempa. W wieku 12 lat wyprowadziła się od rodziców, a tradycyjną naukę zakończyła na siódmej klasie podstawówki – od tej pory ma indywidualny tok nauczania.

Przełom, a zarazem filmowy debiut, przyszedł wraz z rolą w „Trzynastce” Catherine Hardwicke. Był 2003 rok, a Vanessa miała 15 lat.

Hudgens stała się sławna właściwie z dnia na dzień za sprawą angażu do produkcji studia Walta Disneya. Mowa o serii „High School Musical”, gdzie aktorka wcieliła się w postać Gabrielli.

Vanessa zagrała w każdej z trzech części. Sequel, który zadebiutował w amerykańskiej telewizji 17 sierpnia 2007 roku, zgromadził przed odbiornikami rekordową liczbę 17,2 miliona widzów.

W tym samym roku w sieci pojawiły się prywatne fotografie aktorki wykonane telefonem komórkowym. Zdjęcia wywołały skandal, ponieważ Hudgens jest na nich naga. Aktora tłumaczyła się, że był to prezent dla jej ówczesnego chłopaka, Zaka Efrona. Jak sama przyznaje, był to szczególnie ciężki okres w jej życiu.

Jako jedna z czołowych gwiazd Disneya, została dosyć ostro potraktowana przez całą wytwórnię. Zdjęcia od razu wycofano z amerykańskich serwisów internetowych, a aktorka przez dłuższy czas miała się nie wystawiać na widok publiczny.

Filmowy dorobek Hudgens nie kończy się na cukierkowych musicalach dla nastolatków. W 2011 roku śliczna 23-latka pojawiała się w dwóch pełnometrażowych produkcjach. W marcu na ekranach amerykańskich kin zadebiutował „Beastly” w reżyserii Daniela Barnza. Jednak prawdziwą furorę wywołał jej udział w ostatnim filmie Zacka Snydera.

„Sucker Punch” pozbawił złudzeń tych wszystkich, którzy przypuszczali, że Hudgens do końca życia pozostanie słodką niewinną dziewczynką. W 2012 roku Vanessa Hudgens pojawi się w filmie "Podróż na tajemniczą wyspę", a w jej kalendarzu widnieją kolejne trzy filmy, w tym dramat i tajemniczo zatytułowany thriller - „The Frozen Ground”.

Poza karierą filmową, Vanessa nadal kontynuuje pracę modelki i wokalistyki.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgjwgpi
dgjwgpi
dgjwgpi