Trwa ładowanie...
d4aoaud

W cieniu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
d4aoaud

„W cieniu” (cz. Ve Stinu, tytuł międzynarodowy: In the Shadow) to czesko-słowacko-polski thriller kryminalny z 2012 roku. Za reżyserię i produkcję odpowiada David Ondříček, który napisał także scenariusz razem z Markiem Epsteinem oraz Mishą Votruba. Muzykę skomponowali Jan P. Muchow i Michal Novinski. Obraz w 2013 roku ubiegał się o kandydaturę do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Jest rok 1953. Praga. Stalinowski rząd szykuje największy przekręt w powojennej historii Europy. Wprowadzając reformę monetarną, obrabuje czeskie społeczeństwo. Aby tego dokonać, planuje dwa inne napady: na jubilera i pocztę. Dwa napady, dwoje zabitych. Winą obarcza praską gminę żydowską- to idealny kozioł ofiarny. Służalcza policja ma doprowadzić do pokazowego procesu, tak aby odciągnąć uwagę społeczeństwa od reformy.

Śledztwem zajmie się kapitan Hakl, najlepszy detektyw w mieście. Sytuacja zaczyna się jednak komplikować, kiedy Hakl odkrywa niewygodną prawdę. Zostaje odsunięty od sprawy, życie rodzinne rozpada się, a jego miejsce, nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym, zajmuje były oficer SS, Zenke. Obaj mają swoje powody, aby doprowadzić do końca tę sprawę. Są to jednak dwa różne zakończenia. Ich decyzje pociągają za sobą ofiary, a stawką jest życie i sprawiedliwość, za którą każdy z nich zapłaci cenę.

W filmie „W cieniu” w rolach głównych wystąpili: Ivan Trojan jako kapitan Hakl, Sebastian Koch - major Zenke, Soňa Norisová – Jitka, Jiří Štěpnička – Pánek, David Švehlík – Beno, Marek Taclík – Bareš, Filip Antonio – Tom, Martin Myšička – Jílek, Miroslav Krobot – Kirsch, Halka Třešňáková – tłumacz.

W cieniu
Tytuł oryginalny

Ve Stinu

Gatunek

dramat, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

21.06.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aoaud
d4aoaud
d4aoaud