Trwa ładowanie...
d17c1wb

W kręgu miłości

Najnowsze informacje
1.0
(1 głos)
Oceń:
3
d17c1wb

Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass.

Niespodziewanie jednak koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Zaczynają żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć wszystko. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

"W kręgu miłości" to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena ("Boso, ale na rowerze"). Jest to tętniący życiem i przepełniony emocjami melodramat, utrzymany w słodko-gorzkiej tonacji, w rytmie muzyki bluegrass, która zachwyca swoją autentycznością i wspaniałym wykonaniem. Narracja filmu, poddana formie muzycznej, nie jest linearna, lecz podąża za emocjami bohaterów. Film otrzymał Nagrodę Publiczności na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i otworzy festiwal Dwa Brzegi 27 lipca 2013.

Wybrane festiwale i nagrody:
2013 – Nagroda Publiczności (sekcja Panorama) oraz Nagroda Label Europa Cinemas MFF Berlin
2013 – Nominacja do Nagrody LUX
2013 – Dwa Brzegi (film otwarcia)
2013 – Nagrody dla Najlepszej Aktorki i Najlepszego Scenariusza FF Tribeca

W kręgu miłości
Tytuł oryginalny

Broken Circle Breakdown, The

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Belgia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

30.08.2013

Czas trwania

111 min.

Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17c1wb
d17c1wb
d17c1wb