Trwa ładowanie...
w spirali
01-06-2016 13:28

"W spirali": w kinach od 17 czerwca

"W spirali": w kinach od 17 czerwcaŹródło: getty
d2vh4t6
d2vh4t6

17 czerwca w kinach *"W spirali", intymny, przekraczający tabu toksycznej miłości autorski film Konrada Aksinowicza, z jedną z najbardziej elektryzujących par polskiego kina: Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim.*

Krzysztof i Agnes uciekają od małżeńskich kłopotów w wycieczkę za miasto, ale nie udaje im się uciec od samych siebie. Żeby wytrzymać podróż, zabierają po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który zobaczy w nich coś oprócz złości i bólu - żywe, głębokie, choć trudne uczucie. Żeby pomóc im je odnaleźć, Tamir stanie się ich przewodnikiem, szamanem, przyjacielem, a wreszcie - wrogiem. Wypuszczone na wolność emocje upomną się o ofiarę i poruszą stare wspomnienia, które zabiorą bohaterów za następny ważny życiowy zakręt.

Gdzie kończy się miłość, a zaczyna fatalne zauroczenie? I czym różni się jedno od drugiego? "W spirali" to emocjonalny rollercoster, wiwisekcja relacji, w której cierpienie, poniżenie, gniew sklejone są z pożądaniem i namiętnością.

Film miał międzynarodową premierę na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Black Nights” w Tallinnie. Był również prezentowany na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni w Konkursie INNE SPOJRZENIE skupiającym najciekawsze formalnie i koncepcyjnie filmy autorskie.

d2vh4t6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vh4t6