Trwa ładowanie...
d12itah

Wally Pfister

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Chicago, Illinois, USA

Reżyser:
Scenarzysta:
Filmografia:
d12itah

Otrzymał dwie kolejne nominacje do Nagrody Akademii za pracę z reżyserem Christopherem Nolanem. Pierwszą przyniósł mu w 2005 roku film Batman - Początek, za który otrzymał także od kolegów-operatorów nominację do American Society of Cinematographers Award. W następnym roku wyróżniono go nominacją do Oskara za pracę nad zdjęciami do dzieła Prestiż. Wcześniej Pfister zdobył Independent Spirit Award za zdjęcia do filmu Nolana Memento, stanowiącego pierwszy epizod ich współpracy. Był także kierownikiem zdjęć do thrillera Nolana Bezsenność.

Z innych filmowych dokonań Pfistera na wspomnienie zasługują Włoska robota w reżyserii F. Gary’ego Graya, niezależny obraz Slow Burn, Na wzgórzach Hollywood, Złoty interes i The Hi-Line, za który otrzymał Moxie! Award w kategorii Best Cinematographer na Festiwalu Filmowym w Santa Monica.

Na małym ekranie Pfister pełnił funkcję kierownika zdjęć do takich filmów telewizyjnych jak Sanctuary, Sharing the Secret, Śniadanie z Einsteinem, Rodzinna rapsodia oraz Sketch Artist.

d12itah
d12itah
d12itah
d12itah