Trwa ładowanie...
d1akf3t

Weronika Rosati

Najnowsze informacje
2.7
(3725 głosów)
Oceń:
d1akf3t

Polska aktorka, córka znanego polityka i projektantki mody. Zasłynęła rolą w filmie „Pitbull”.

Weronika Rosati urodziła się 9 stycznia 1984 roku w Warszawie. Jest córką polskiego dyplomaty i polityka, Dariusza Rosatiego oraz projektantki mody Teresy Rosati. Śródziemnomorski typ urody odziedziczyła po dziadku - Włochu.

Znaczną część dzieciństwa spędziła w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Jej rodzina często podróżowała ze względu na pracę jej ojca. Plusem tej sytuacji było to, że młoda gwiazda dzięki częstym przeprowadzkom nauczyła się płynnie mówić po francusku i angielsku.

Weronika Rosati marzyła od dziecka o aktorstwie. W latach 1998 – 2002 uczyła się tańca i akrobatyki w warszawskim Teatrze Buffo. W 2002 roku rozpoczęła naukę w prywatnej Policealnej Szkole Aktorskiej Haliny Machulskiej i Jana Machulskiego w Warszawie. Z kolei w roku 2003 rozpoczęła studia na wydziale aktorskim PWSFTiT, które po pewnym czasie przerwała. W 2006 roku podjęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatres w Los Angeles. Rok później została słuchaczką Lee Strasberg Institute w Nowym Jorku.

W telewizji zadebiutowała mając 16 lat – w 2000 roku wystąpiła w serialu Telewizji Polskiej pt. „Klasa na obcasach”. W kolejnych latach mogliśmy ją zobaczyć w takich telewizyjnych hitach jak: „M jak miłość”, „Marzenia do spełnienia”, „Samo życie”, „Czego boją się faceci czyli seks w mniejszym mieście”, „Majka”, „Czas honoru” czy też „Londyńczycy”.

* Na rok 2004 przypadł jej debiut kinowy. Zagrała wówczas w „Pitbullu”, filmie policyjno-sensacyjnym Patryka Vegi.* W produkcji, w której główni bohaterowie to oficerzy z Wydziału Zabójstw, aktorka zagrała córkę gangstera. W 2005 roku wyemitowano serial o tym samym tytule. Również w nim nie zabrakło Weroniki. W 2006 roku odbyła się premiera filmu pt. „Bezmiar sprawiedliwości”, w którym Rosati zagrała protokolantkę.

Artystka w 2009 oku uczestniczyła w dziesiątej edycji „Tańca z gwiazdami”. Jej tanecznym partnerem był Krzysztof Hulboj. Para odpadła w 4. odcinku zajmując ostatecznie 10. miejsce.

Rosati była prywatnie związana ze znanym dziennikarzem, Mariuszem Maxem Kolonko, a także z raperem Tede. Media w 2010 roku sugerowały również jej związek z reżyserem Andrzejem Żuławskim. Aktorka temu zaprzeczyła.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1akf3t
d1akf3t
d1akf3t