Trwa ładowanie...
d3zvmax

Wersja ostateczna

Najnowsze informacje
3.4
(177 głosów)
Oceń:
d3zvmax

Implant ZOE jest malutkim chipem, ma zaledwie 2mm szerokości, który jest wszczepiany do mózgu nienarodzonego jeszcze dziecka. Jest on połączony z końcówkami nerwowymi odpowiedzialnymi za wzrok i słuch. Dzięki temu możliwe jest ciągłe i jednoczesne nagrywanie wszystkiego co widzi i słyszy człowiek przez całe życie.

Po śmierci człowieka, implant jest usuwany , a wspomnienia są poddawane obróbce przez wysoko kwalifikowanych "tnących". Zadaniem "tnących" jest wybranie spośród setek i tysięcy godzin nagrania, tych najważniejszch wspomnień, które następnie nagrane na video, zostaną wyświetlone w czasie specjalnej ceremonii pogrzebowej, podczas której rodzina oraz przyjaciele zmarłego będą mogli się z nim pożegnać.

Alan Hackman (Robin Williams) jest najlepszym "tnącym" w tej branży. Widzi wszystko i zna każdy sekret zmarłego , jest świadkiem popełnionych za życia grzechów, zna wszystkie kłamstwa. Ale dobry "tnący", tak samo jak dobry przedsiębiorca pogrzebowy, stara się pokazać wszystko co dotyczy zmarłego w jak najlepszym świetle, potrafi też wymazywać poczucie winy swoich często skorumpowanych klientów. Alan Hakman powiada, że śmierć nic dla niego nie znaczy, pracuje w takim zawodzie ponieważ nie ma szacunku dla życia. Jego koledzy nazywają go "grzechożercą", zresztą on sam wierzy, że jeśli oczyści wspomnienia innych ludzi, to będzie mógł też wybaczyć samemu sobie...

Życie Alana Hackmana zmienia się nagle, kiedy podczas redukcji wspomnień wysoko postawionego funkcjonariusza Zoe Tech, odkrywa przypadkiem przykre wspomnienie z dzieciństwa, które prześladowało go przez całe życie. To odkrycie prowadzi go do intensywnych poszukiwań prawdy i odkupienia.

Wersja ostateczna
Tytuł oryginalny

The Final Cut

Gatunek

sci-fi, thriller

Rok produkcji

2004

Data światowej premiery

25.02.2005

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zvmax
d3zvmax
d3zvmax