Trwa ładowanie...
d43yipu

Wesele w Sorrento

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
1
d43yipu

"Wesele w Sorrento" (oryg. Den skaldede frisør) to komedia romantyczna z 2012 roku nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych. Film stworzyli twórcy z Danii, Francji, Niemiec, Szwecji oraz Włoch. Scenariusz napisał Anders Thomas Jensen, który ma na swoim koncie scenariusz „Antychrysta”. Muzykę skomponował Johan Söderqvist, zaś za produkcję odpowiadają Peter Aalbæk Jensen oraz Vibeke Windeløv.

"Wesele w Sorrento" opowiada o dwóch bardzo różnych rodzinach, które przyjeżdżają do pięknej willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem, a zarazem wszystko zmierza do przewrotnego i radosnego finału. Ten film to opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim.

W filmie w rolach głównych zagrali: Trine Dyrholm jako Ida, Pierce Brosnan jako Philip, Paprika Steen – Benedikte, Kim Bodnia – Leif, Christiane Schaumburg-Müller – Thilde, Molly Blixt Egelind – Astrid, Sebastian Jessen – Patrick, Micky Skeel Hansen – Kenneth, Bodil Jørgensen – Vibe.

Wesele w Sorrento
Tytuł oryginalny

Skaldede frisør, Den

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

01.02.2013

Czas trwania

116 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43yipu
d43yipu
d43yipu