Trwa ładowanie...
d3c2jd2

Wieczni chłopcy

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3c2jd2

„Wieczni chłopcy” (fr. Les Gamins) to francuska komedia z 2013 roku w reżyserii Anthony’ego Marciano. Scenariusz napisali Max Boublil, Anthony Marciano oraz Noé Debre. Obraz szturmem zdobył kina we Francji. Po miesiącu od premiery (kwiecień 2013) dwa miliony widzów odnalazły wraz z głównymi bohaterami potrzebę pogoni za młodzieńczą wrażliwością i niesubordynacją.

Thomas (grany przez Maxa Boublila, współautora scenariusza) marzy o komponowaniu piosenek. Plany poślubienia Loli, a tym samym konieczność zarobienia na ślub, dom, przyszłą rodzinę, powodują, że z obiecującego muzyka staje się szarym wyrobnikiem na urzędniczym etacie. Gdy z przyszłą żoną odwiedza jej rodziców: cynicznego Gilberta (wspaniały Alain Chabat) i jego żonę Suzanne jego świat zostaje wywrócony do góry nogami.

Gilbert wyniszczony przez monotonię trzydziestoletniego małżeństwa postanawia uratować Thomasa od popełnienia życiowego błędu – poślubienia młodszej kopii swojej żony. Chce pokazać chłopakowi, że szczęście tkwi jak najdalej od stabilnego, rodzinnego życia a marzenia to sprawa, o którą koniecznie trzeba walczyć. Kryzys wieku średniego u Gilberta i o dwadzieścia lat młodsza frustracja Thomasa połączone razem zrywają wszelkie tamy poprawności, stosowności i mieszczańskiego obycia. Mężczyźni rzucają się w wir szalonych imprez, nocnego życia, koncertów kończących się nad ranem... albo w Maroku.

W osobach dwóch głównych aktorów ucieleśniło się w „Wiecznych chłopcach” wszystko co najlepsze we francuskiej komedii. Boublil to młody internetowy parodysta, wschodząca gwiazda stand-upu, Chabat – weteran kinematografii, nagrodzony Cezarem za reżyserię, niezapomniany Bruno z „Gustów i guścików”, bez którego udziału nie powstaje żadna dobra komedia znad Sekwany.

Wieczni chłopcy
Tytuł oryginalny

Gamins. Les

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

11.10.2013

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2jd2
d3c2jd2
d3c2jd2