Trwa ładowanie...
d2ieacz

Wiesław Komasa

Najnowsze informacje
4.0
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wiśnicz, Polska

Filmografia:
d2ieacz

Polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser teatralny, lektor i recytator. Absolwent PWST w Krakowie (1971). Ojciec Jana Komasy, reżysera. Od 1988 roku wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Wiesław Komasa urodził się 15 stycznia 1949 roku w Wiśniczu. W teatrze zadebiutował 9 października 1971 roku jako Albin w komedii Aleksandra Fredry Śluby panieńskie. W latach 1971-1973 grał w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Następnie występował w Poznaniu, w latach 1973-1988 w Teatrze Nowym, a 1988-1991 — w Zespole Janusza Wiśniewskiego. W latach 2003-2004 był aktorem warszawskiego Teatru Polskiego. Występował też gościnnie na wielu scenach całej Polski. Jako reżyser współpracował z wieloma teatrami w Polsce i za granicą.

Na dużym ekranie zadebiutował w roku 1975 w filmie historycznym Kazimierz Wielki w roli księdza Dobiegniewa.Wystąpił m.in. także w Thais, Odjeździe i Nocnych ptakach. Zagrał też niewielką rolę w filmie Stevena Spielberga Lista Schindlera. Szerszej publiczności dał się poznać sporą rolą w serialu telewizyjnym Egzamin z życia. Wcielił się w nim w rolę Tomasza Oleszuka, człowieka stopniowo zapadającego na chorobę psychiczną.

Od 2005 roku wciela się głosowo w Lorda Voldemorta w polskiej wersji językowej filmów z serii „Harry Potter”.Można go usłyszeć w tej roli w filmach: „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”.

Wiesław Komasa jest mężem Giny, solistki zespołu Spirituals and Gospel Singers. Mają czworo dzieci: Jana (filozof i reżyser), bliźnięta Szymona (śpiewak operowy) i Marię (modelka) oraz Zofię.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ieacz
d2ieacz
d2ieacz