WP
WP

Will Ferrell - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Znany amerykański komik. Największą popularność w Ameryce przyniosły mu występy w telewizyjnym show „Saturday Night Live”, zaś sławę na jeszcze większą skalę zyskał kontynuując karierę komika w filmie.

Urodził się 16 lipca 1967 roku w Irvine w Kalifornii. Z wykształcenia jest dziennikarzem sportowym. Już w liceum ujawnił się jego talent komediowy, kiedy naśladował głosy w ogłoszeniach nadawanych przez szkolny radiowęzeł. Zaczynał jako członek grupy „The Groundlings”, znanej „kuźni” talentów komediowych, gdzie kariery zaczynało wielu późniejszych aktorów z „Saturday Live Night”, niezwykle popularnego telewizyjnego show komediowego.

Tam też trafił Ferrell w 1995 roku, stając się jedną z czołowych postaci-legend programu. Z jego zdolnościami parodiowania znanych postaci (m.in. George’a W. Busha w 2000, nagroda American Comedy) i wszechstronnym talentem rozwijanym w ramach gatunku komediowego, został szybko uznany za najlepszego performera w historii programu. Jako jeden z nielicznych otrzymał nominację do telewizyjnej nagrody Emmy i jako jedyny został pożegnany na wizji przez wszystkich członków programu w wielkim show, przygotowanym na koniec sezonu w 2002 roku.

Po tym wydarzeniu kontynuował karierę w filmie, z którym przygodę zaczął w połowie lat 90-tych, dzięki występowi w filmie TV „Bucket of Blood”. W 1997 roku po raz pierwszy wystąpił w roli Mustafy w komedii z serii „Austin Powers” (sequel w 1999), potem wystąpił m.in. w takich komediach jak „Men Seeking Women” (1997), czy „Odlotowy duet” (1998).

W 2001 zagrał u Bena Stillera w „Zoolanderze” oraz u Kevina Smitha w „Jay i Cichy Bob atakują”. W 2003 wystąpił z Juliette Lewis i Vincem Vaughnem w komedii „Old School: Niezaliczona” oraz w familijnej komedii fantasy „Elf” Jona Favreau.

WP

W 2004 pojawił się jako Big Earl w komedii kryminalnej „Starsky i Hutch”, ponownie spotkał się też z Vaughnem na planie „Legendy telewizji” oraz wystąpił w głównej roli w filmie Woody’ego Allena „Melinda i Melinda” (2004).

W 2005 partnerował Nicole Kidman na planie „Czarownicy”, pojawił się gościnnie w komedii romantycznej „Polowanie na druhny” oraz zagrał wraz z Umą Thurman i Matthew Broderickiem w muzycznej komedii „Producenci” według scenariusza Mela Brooksa (pierwsza nominacja do Złotego Globu).

Rok 2006 to dwie tytułowe role: w komedii sportowej „Ricky Bobby- Demon Prędkości”, obok Sachy Barona Cohena oraz w „Przypadku Harolda Cricka” Marka Forstera (nominacja do Złotego Globu), obok Maggie Gyllenhaal, Dustina Hoffmana i Emmy Thompson.

Jest współscenarzystą trzech filmów ze swoim udziałem: „Odlotowy duet” oraz (wraz z reżyserem Adamem McCayem) „Legenda telewizji” i „Ricky Bobby- Demon Prędkości”. Jest też producentem wykonawczym tego ostatniego.

W 2007 roku zagrał w filmie "Ostrza chwały", a rok później w "Semi-Pro: Drużyna marzeń?" i "Braciach przyrodnich". W 2009 roku zagrał w filmie "Zaginiony ląd", a w 2010 roku w "Policji zastępczej".

WP

W 2000 roku ożenił się z Vivecą Paulin. Ma z nią trzech synów: Magnusa (ur. 2004), Mattiasa, (ur. 2006) i Axela (ur. 2010).

Data urodzenia

16.07.1967

Miejsce urodzenia

Irvine, Kalifornia, USA

WP
WP
WP