Trwa ładowanie...
d7dfyqx

Wojna

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d7dfyqx

Film nominowany do tegorocznego Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”, nagrodzony przez publiczność na festiwalu w Portland w 2015 r., pokazywany m.in. w Wenecji, Göteborgu, Palm Springs, Zagrzebiu i Zurychu.

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

„Wojna” jest zarówno thrillerem wojennym, jak i dramatem sądowym – i w obu przypadkach pozostaje obrazem znakomitym, bardzo realistycznym. Za wyjątkiem głównych postaci, filmowych wojskowych odgrywają prawdziwi duńscy żołnierze służący w Afganistanie. Obraz określany jest przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Wojna
Tytuł oryginalny

Krigen

Gatunek

dramat, wojenny

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2015

Data światowej premiery

10.06.2016

Czas trwania

115 min.

Obsada
d7dfyqx

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7dfyqx
d7dfyqx
d7dfyqx