Trwa ładowanie...
d1854ki

World War Z

Najnowsze informacje
2.6
(4 głosy)
Oceń:
d1854ki

„World War Z” to amerykański horror post-apokaliptyczny z 2013 roku w reżyserii Marca Forstera. Scenariusz napisali Matthew Michael Carnahan, Drew Goddard oraz Damon Lindelof, zaś muzykę skomponował Marco Beltrami. Za produkcję odpowiadają Brad Pitt oraz Dede Gardner.

Film stanowi adaptację powieści "World War Z" Maxa Brooksa. Książka przedstawia losy ludzkości po zakończeniu światowej wojny stoczonej z żywymi trupami. Głównym bohaterem filmu jest pracownik ONZ, który 10 lat po wojnie przeprowadza wywiady z ocalałymi. Akcja filmu rozpoczyna się w opanowanej epidemią Filadelfii, którą na ekranie zagrało szkockie Glasgow. Chociaż oba te miasta dzieli olbrzymia odległość, mają podobną architekturę, która została dodatkowo dostosowana do rzeczywistości w procesie post-produkcji.

Pewnego zwyczajnego dnia, podczas spokojnej jazdy samochodem, Gerry Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Lane, były śledczy ONZ szybko wyczuwa, że to z czym mają do czynienia nie jest zwykłą uliczną blokadą. Na niebie słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie przemienia zdrowych ludzi w coś trudnego do zdefiniowania, dzikiego. Sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi; pomocny nieznajomy nagle staje się niebezpiecznym wrogiem. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień, co wkrótce staje się światową pandemią.

Kiedy zarażeni przejmują światowe siły zbrojne i gwałtownie niszczą rządy państw, Lane zostaje zmuszony do powrotu do dawnego niebezpiecznego życia, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Rozpoczyna desperackie poszukiwania źródła epidemii i środków, które powstrzymają jej rozprzestrzenianie.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Brad Pitt jako Gerry Lane, Mireille Enos - Karin Lane, Daniella Kertesz – Segen, James Badge Dale - Kapitan Speke, Ludi Boeken - Jurgen Warmbrunn, Matthew Fox – Skoczek, Fana Mokoena - Thierry Umutoni, David Morse - Były agent CIA.

World War Z
Tytuł oryginalny

World War Z

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, horror, sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.07.2013

Czas trwania

116 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1854ki
d1854ki
d1854ki