Trwa ładowanie...
d12q7fk

Zach Galifianakis

Najnowsze informacje
4.2
(28 głosów)
Oceń:
d12q7fk

Amerykański aktor, reżyser i komik. Rozpoznawalny na całym świecie dzięki roli w kasowym przeboju Todda Phillipsa „Kac Vegas”.

Zach Galifianakis (właściwie Zacharius Knight Galifianakis) urodził się 1 października 1969 roku w Wilkesboro w Karolinie Północnej, w Stanach Zjednoczonych. Przeniósł się do Nowego Jorku po tym, jak zabrakło mu jednego punktu do zaliczenia ostatniego kursu na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej.

Swoje oryginalne poczucie humoru początkowo prezentował na tyłach budki z hamburgerami przy Times Square, a następnie rozpoczął nocne występy w nowojorskich klubach i kawiarniach. Kiedy był pomocnikiem kelnera,* dostał pierwszą propozycję roli w serialu komediowym kanału NBC pod tytułem „Boston Common”.*

Galifianakis zagrał także jedną z głównych ról w filmie „It’s Kind of a Funny Story”, którego premiera miała miejsce podczas festiwalu filmowego w Toronto w 2010 roku.Ostatnio zagrał również ze Steve’em Carellem i Paulem Ruddem w komedii Jaya Roacha zatytułowanej „Dinner for Schmucks”.

Wśród pozostałych osiągnięć filmowych Galifianakisa znajdują się: „Załoga G” produkcji Jerry’ego Bruckheimera, komediodramat „Youth in Rewolt” z Michaelem Cerą, Steve’em Buscemim i Rayem Liottą, epizod w nominowanym do Oscara filmie „W chmurach” Jasona Reitmana, „Co się zdarzyło w Las Vegas” z Cameron Diaz i Ashtonem Kutcherem, a także uznany przez krytyków dramat biograficzny „Wszystko za życie” w reżyserii Seana Penna.

Z kolei na małym ekranie Galifianakis grał w serialu komediowego kanału HBO pod tytułem „Znudzony na śmierć” z Jasonem Schwartzmanem i Tedem Dansonem. W 2008 aktor napisał scenariusz odcinka pilotażowego serialu „Speed Freaks” na kanale Comedy Central. Prowadził także doceniony przez krytyków talk-show „Late World with Zach” na kanale VH1 oraz wystąpił w programie „Łowcy faktów” na Comedy Central. Zach prowadzi również internetowy talk-show „Between Two Ferens”, w którym przeprowadził wywiady m.in. ze Steve’em Carellem, Natalie Portman, Conanem O’Brienem i Charlize Theron.

Przełomem w karierze Galifianakisa była rola w kasowym przeboju Todda Phillipsa „Kac Vegas”. Aktor ponownie wystąpi w filmie Phillipsa wraz z kolegami z planu: Bradleyem Cooperem, Edem Helmsem oraz Justinem Barthą w produkcji „Kac Vegas 2”, która wejdzie na ekrany w 2011 roku.

Kiedy Galifianakis nie kręci filmów, jeździ po kraju i występuje jako komik w klubach rokowych, kawiarniach i na uniwersytetach. Czas wolny spędza na swojej farmie w Karolinie Północnej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12q7fk
d12q7fk
d12q7fk