Trwa ładowanie...
d463vik

Zack Snyder

Najnowsze informacje
4.1
(16 głosów)
Oceń:
d463vik

Zanim rozpoczął kręcenie filmów fabularnych, dał się poznać jako jeden z najbardziej kreatywnych i poszukiwanych reżyserów reklam i teledysków. Jego kinowym debiutem reżyserskim był kasowy horror „Świt żywych trupów”. Po premierze w marcu 2004 r. film miał znakomite wyniki finansowe podczas weekendu otwarcia oraz przyniósł Snyderowi wiele pochwał za nastrojową atmosferę w tym remake’u kultowego klasyka horroru wyreżyserowanego przez George’a Romero. Snyder był nominowany za ten film do prestiżowej nagrody Złotej Kamery na festiwalu w Cannes w 2004 r.

Wraz ze swoją żoną oraz współproducentką Deborah Snyder założył niedawno firmę producencką Cruel and Unusual Films, która podpisała dwuletnią umowę o całościowej współpracy z Warner Bros. Snyder pracuje obecnie nad fabularną adaptacją komiksu „Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Producentami filmu będą Larry Gordon, Lloyd Levin oraz Deborah Snyder.

Sukcesy Snydera na polu filmu fabularnego zostały poprzedzone jego wielokrotnie nagradzaną pracą w branży filmów reklamowych i teledysków. Czasopismo British Communication Arts Magazine uznało go za jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów filmów reklamowych w kraju. Jego praca w reklamie przyniosła mu wiele nagród branżowych, w tym dwie nagrody Clio. Otrzymał także Złotego Lwa na festiwalu filmów reklamowych w Cannes za spot „Frisbee” reklamujący markę Jeep. Jego zabawny i prowokacyjny spot „Rosyjscy generałowie” został zauważony przez londyński świat reklamy, który wyróżnił go nagrodą za całokształt twórczości. Snyder pracował jako reżyser reklam w wielu krajach świata, a jego portfolio zawiera takie spoty, jak zjawiskowa reklama Land Rovera nakręcona w Tunezji, spot Subaru z kolarzem Lancem Armstrongiem w roli głównej oraz reklamę piwa Budweiser nakręconą w Chinach.

Snyder twierdzi, że zawdzięcza swój oryginalny styl temu, że rozpoczął swoją edukację artystyczną w Londynie, studiując malarstwo w Heatherlies School. W późniejszych latach rozwinął swoją wrażliwość artystyczną w prestiżowym kalifornijskim Art College of Design w Pasadenie, gdzie zaczął pracę nad śmiałymi wizualnie projektami, które stanowią dziś jego znak rozpoznawczy.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d463vik
d463vik
d463vik