Trwa ładowanie...
d2gu3rv

Zakochany Molier

Najnowsze informacje
3.0
(175 głosów)
Oceń:
1
2
d2gu3rv

Film Laurenta Tirarda („Molier”) to świeże spojrzenie na geniusza francuskiej komedii.

Filmowcy postanowili odejść od posągowego traktowania Jean-Baptiste’a Poquelina, koncentrując się na okresie jego życia, który pozostaje zagadką dla biografów.

Co działo się po zniknięciu 22-letniego dramatopisarza? Czy mógł wtedy spotkać pierwowzory swoich słynnych postaci? I wreszcie czy przygody z tego zagadkowego okresu zainspirowały wielkie namiętności, w które obfitują komedie Moliera?

Twórcy osiągnęli swój cel, widzowie („Moliera”) zapominają o ciężarze historycznym dzieła i świetnie się bawią. Bohater jest pełnym uroku, pasji i temperamentu mężczyzną, który uwodzi bez trudu wszystkie znajdujące się wokół niego panie.

Dużo w tym zasługi aktora, doskonale znanego i u nas z „Smaku życia” i „Gadjo dilo”, niezwykle przystojnego młodego Francuza Romaina Durisa.

Molier dbał o dużą widownię i walczył o sukces, jak moglibyśmy dziś powiedzieć… miał niezwykły zmysł marketingowy, pewnie ucieszyłby go fakt, że najnowszy film z nim jako głównym bohaterem, tylko we Francji obejrzało ponad milion widzów!

Zakochany Molier
Tytuł oryginalny

Moliere

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

17.08.2007

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

1
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gu3rv
d2gu3rv
d2gu3rv