Trwa ładowanie...
d4982d0

Zamieszkajmy razem

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
d4982d0

„Zamieszkajmy razem” (fr. Et si on vivait tous ensemble?) to francusko-niemiecki film komediowy z 2011 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Stéphane Robelin, zaś za produkcję Christophe Bruncher, Frédérique Dumas oraz Aurélia Grossmann. Muzykę do obrazu skomponował Jean-Philippe Verdin.

Niezależna Jeanie, grzeczna i układna Annie, sybaryta Albert, wieczny aktywista Jean oraz kobieciarz Claude przyjaźnią się od ponad czterdziestu lat. Mając na względzie swój podeszły wiek i wszystkie niedogodności, które się z nim wiążą, postanawiają zamieszkać razem. W ten sposób chcą się uchronić przed przymusową rozłąką i domem starców, gdzie byliby samotni i zdani na łaskę obcych osób. Wierzą, że razem są silniejsi i mogą sobie pomóc, kiedy nastaną ciężkie chwile. Z seniorami zamieszkuje student antropologii, który prowadzi badania na temat starości…

Stéphane Robelin dowcipnie i lekko ukazuje w swoim filmie niełatwy temat, jakim jest jesień życia. Powstała pokrzepiająca, ciepła i bardzo zabawna komedia o radości życia oraz o tym, że młodym można się czuć bez względu na wiek.

W filmie „Zamieszkajmy razem” w rolach głównych wystąpili: Jane Fonda jako Jeanne, Daniel Brühl jako Dirk, Geraldine Chaplin jako Annie, Pierre Richard jako Albert, Claude Rich jako Claude, Guy Bedos jako Jean, Camino Texeira jako Maria.

Zamieszkajmy razem
Tytuł oryginalny

Et si on vivait tous ensemble?

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

15.02.2013

Czas trwania

96 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4982d0
d4982d0
d4982d0