Trwa ładowanie...
d4ab5cq
d4ab5cq

Zatoka delfinów

Najnowsze informacje
3.4
(23 głosy)
Oceń:
1
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Zdjęcie

W latach sześćdziesiątych Richard O'Barry był czołowym światowym autorytetem w dziedzinie tresury delfinów. Pracował na planie popularnego serialu telewizyjnego Flipper. Dzień w dzień O'Barry sprawiał, że delfiny pracowały, a widownia telewizyjna się śmiała. Pewnego dnia wszystko się skończyło.

„Zatoka delfinów” w reżyserii Louie Psihoyosa opowiada prawdziwą, niewiarygodną historię tajnej misji Psihoyosa, O'Barry’ego oraz elitarnego zespołu aktywistów, filmowców i nurków. Badają oni ukrytą zatokę koło Taiji w Japonii, aby rzucić światło na śmiertelnie mroczny sekret. Odkryte przez nich tajemnice to dopiero wierzchołek góry lodowej. Z szokującym znęcaniem się nad delfinami związane jest także poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Toksyny zanieczyszczające wodę są niebezpieczne nie tylko dla delfinów, które znajdując się na szczycie łańcucha pokarmowego mogą mieć nawet milion razy więcej rtęci, niż woda wokół nich. Spożywająca mięso delfina lokalna społeczność cierpi na zatrucia rtęcią, objawiające się niedorozwojem czy porażeniem mózgowym u dzieci i demencją u dorosłych.

d4ab5cq
Zatoka delfinów
Tytuł oryginalny

Cove, The

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

21.05.2010

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

1
Share
d4ab5cq
d4ab5cq

d4ab5cq
d4ab5cq
d4ab5cq