ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy

Złe towarzystwo - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Złe towarzystwo to thriller trzymający w napięciu. Agent CIA zostaje zwolniony ze służby, po podejrzeniu oszustwa. Nelson nie ma zamiaru wypaść z obiegu i rozpoczyna współpracę z nie do końca legalną organizacją. CIA dowiaduje się o tym i chce ponownie pozyskać swojego agenta, aby przejąć władze w przestępczej firmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1vgmqy
Film Złe towarzystwo zapewni nam wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. WP Film
Podziel się

Złe towarzystwo - zarys fabuły

Nelson Crowe (Laurence Fihburne, słynny Morfeusz z trylogii braci Wachowskich: Matrix, grał też w: Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości, Contagion: Epidemia strachu), główny bohater filmu Złe towarzystwo, to były agent CIA. Nelson specjalizuje się w szantażach, przekupstwach, uprowadzeniach i zabójstwach. Jego kariera musiała się skończyć, gdy został oskarżony o przywłaszczenie łapówki, którą miał dostać iracki pułkownik.

Gdy kariera w CIA dla Nelsona zamyka się, ten oferuje swoje usługi firmie Vica Grimesa (Frank Langella, grał w: Dziewiąte Wrota, Frost/Nixon, Wszystko, co dobre), parającej się przeprowadzaniem tajnych operacji, na zlecenie prywatnych przedsiębiorców, i szantażowaniem prominentnych osób. Do organizacji rekrutuje go Margaret Wells (Ellen Barkin, znana z: Ocean's 13, Fan, Morze miłości), która poznaje go z Grimesem.

ycipk-1vgmqy

Nelson i Margaret stają się wspólnikami, ich pierwsze wspólne zadanie polega na przekupieniu sędziego Sądu Najwyższego, który wraz ze swoimi sześcioma współpracownikami ma ogłosić wyrok w sprawie pewnego koncernu (Curls Industries). Wyrok nakazuje zapłacenie 25 milionów dolarów kary, za zanieczyszczenie wody odpadami toksycznymi.

Wyrok ten jest nieprawomocny, zaś Beach (David Ogden Stiers, grał w: MASH, Klątwa skorpiona, Jej wysokość Afrodyta),sędzia Sądu Najwyższego,wraz z pozostałymi sędziami może jeszcze uchylić ten wyrok.

Złe towarzystwo - zawiązanie akcji

Sprawa dla byłego agenta CIA wydaje się dziecinnie prosta – sędzia jest nałogowym hazardzistą, który ma na sumieniu sporą ilość czeków wystawionych bez pokrycia. Crowe i Wells wykupują długi sędziego – w zamian za to, Beach ma uchylić wyrok.

W międzyczasie, Wells coraz bardziej ufa nowemu partnerowi i chce go przekonać, że obydwoje mogą zlikwidować Grimesa i przejąć kierownictwo w organizacji. Akcja jeszcze bardziej się zagęszcza, gdy jeden z pracowników Grimesa, Tod Stapp (w tej roli Michael Beach, znany przede wszystkim z:Prawdziwy romans, Brygada ratunkowa, Władza demaskuje Crowe'a.

ycipk-1vgmqy

Okazuje się, że CIA szantażuje Nelsona. Agencja proponuje Nelsonowi powrót do swoich struktur, jeśli ten pomoże im przejąć firmę Grimesa. Jak zachowa się bohater filmu Złe towarzystwo?

Tytuł oryginalny

Bad Company

Gatunek

Thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1995

Data światowej premiery

20.01.1995

Czas trwania

108 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
ycipk-1vgmqy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-1vgmqy
ycipk-1vgmqy