Trwa ładowanie...
d3ndhm1

Żona na niby

Najnowsze informacje
3.2
(67 głosów)
Oceń:
2
4
d3ndhm1

Bohaterem komedii "Żona na niby" jest przeciętny facet, który pewnego dnia pozwala sobie na wydawałoby się niewinne kłamstewko. „Na początku filmu, grany przeze mnie Danny właśnie ma zamiar się ożenić, kiedy okazuje się, że kobieta którą kocha łamie mu serce,” mówi Adam Sandler. „Tej samej nocy, kiedy Danny ma jeszcze na palcu obrączkę, przysiada się do niego młoda kobieta sądząc, że jest żonaty, a tym samym niegroźny.”

I w ten sposób obrączka staje się sposobem Danny’ego na uniknięcie złamanego serca. Kobiety myślą bowiem – jest niegroźny, żadnych zobowiązań, nikt nie zostanie skrzywdzony… a już na pewno nie Danny. Kiedy jednak poznaje Palmer (Brooklyn Decker), dziewczynę swoich marzeń, jego własne kłamstwa obracają się przeciwko niemu - dziewczyna myśli, że jest żonaty. Zamiast wszystko sprostować, Danny brnie coraz dalej, decydując się na wymyślną intrygę, która zapewni mu dotarcie do serca Palmer. Jego fałszywą żoną, z którą się rozwiedzie ma zostać Katherine (Jennifer Aniston) jego wieloletnia asystentka.

Ale dlaczego samotna matka dwójki dzieci daje się wciągnąć w tę skandaliczną intrygę? „Jest nim zmęczona,” mówi Aniston. „Czuje, że musi mu pomóc wyplątać się z sieci kłamstw, mimo tego, że czasami uważa, że Danny zachowuje się jak świnia.” Pomaga mu, ponieważ łączy ich niezwykła więź. „Pracują razem i świetnie im się układa. Ona uważa, że jest zabawny, a on troszczy się o nią i chociaż notorycznie kłamie, to jej zawsze mówi prawdę. Tylko Katherine wie, jaki Danny jest naprawdę,” mówi Aniston. Kiedy Danny przekonuje ją, że naprawdę chce związać się z Palmer, Katherine robi to, co zrobiłby każdy przyjaciel – pomaga mu. Ale to tylko początek.

Każde kolejne kłamstwo wywołuje efekt domina. Zanim Katherine zdąży się zorientować, jej dzieci Maggie i Michael zostają wciągnięte do gry, a wszyscy razem znajdą się w drodze na Hawaje. Danny, jego żona na niby, fałszywe dzieci, kuzyn (który gra fałszywego kochanka, jego fałszywej żony) – a wszystko to jest próbą przekonania Palmer, że Danny to facet, którego szuka.

Na Hawajach, sieć kłamstw jeszcze się zagęszcza. Katherine spotyka dawną koleżankę (Nicole Kidman), której oświadcza, że Danny jest jej mężem. Kidman tak opisuje graną przez siebie Devlin, szkolną rywalkę Katherine: „Jest bardzo ostentacyjna, ze wszystkimi rywalizuje, co sprawia, że naprawdę potrafi być wredna. A to wszystko wynika z głęboko zakorzenionej niepewności.”

Męża Devlin zagrał muzyk Dave Matthews, który wcześniej pojawiał się w epizodycznych rolach w filmach Sandlera I Now Pronounce You Chuck & Larry i Nie zadzieraj z fryzjerem (You Don’t Mess with the Zohan).

Żona na niby
Tytuł oryginalny

Pretend Wife

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

01.04.2011

Czas trwania

117 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ndhm1
d3ndhm1
d3ndhm1