Trwa ładowanie...
drhy5fb

8. Mila

Najnowsze informacje
4.1
(8801 głosów)
Oceń:
1
drhy5fb

Film, w którym głowną rolę odtwarza biały gwiazdor muzyki hip-hop, Eminem..
Eminem (prawdziwe nazwisko - Marshall Mathers) dorastał w Detroit i w Kansas City. Jego debiutancki album „The Real Slim Shady”, sprzedał się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy i otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy album muzyki rap w roku 2000.

Film opowiada o tygodniu z życia muzyka Jamesa Smitha, Jr. (w tej roli Eminem, grający postać częściowo wzorowaną na sobie), który poszukuje swojej tożsamości i sensu życia. Kim Basinger odtwarza postać Stephanie – matki Jamesa.

8. mila to droga na granicy miasta w Detroit, która rozdziela część miejską od podmiejskiej, białą od czarnej i lepiej jej nie przekraczać. Dla takich jak Jimmy Smith, Jr. (Eminem) hip-hop to jedyna rzecz, która stoi pomiędzy nim a totalną pustką. Wraz z kolegami zmaga się z szarą codziennością, a wieczory spędza w klubach hip-hopowych, w których najlepsi raperzy walczą ze sobą o prym i szacunek wśród rówieśników. W mało poetyckim świecie Jimmy’ego i jego zespołu Three One Third rymy są jak broń, a słowa mają za zadanie ranić. Zwycięży przecież ten, kto jest najlepszy, najszybszy, najbardziej błyskotliwy.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhy5fb
drhy5fb
drhy5fb