Trwa ładowanie...
d1l1tgd
d1l1tgd

Aneta Todorczuk-Perchuć - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Białystok

Filmografia:

Muppety (2011) (Mary)

Kameleon (2001) (Weronika, córka Kamelskich)

Iron Man 3 (2013) (Ellen Brandt)

Złomka bujdy na resorach (2010) (GTO)

Kameleon (serial) () (Weronika)

Sezon na misia 3 (2010) (Giselle)

Wszyscy kochają Romana () (Dorota)

Ojciec Mateusz () (Renata Rawicz)

Determinator () (Ewa Kopacka)

Pensjonat pod Różą () (Iwona Skowron)

Milczenie jest złotem (2009) (Inge)

Stacyjka () (arta Liwicz)

Piotruś Królik (2018) (Puchowy ogonek)

Za marzenia ()

Zdjęcie
Podziel się

Aktorka filmowa, teatralna i estradowa. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z serialowej roli Agnieszki w „Samym życiu”. Wielbiciele piosenki aktorskiej kojarzą ją m.in. z autorskiego recitalu „Niedorosłam”.

Urodziła się 9 grudnia 1978 roku w Białymstoku. Jest wykształcona muzycznie – ukończyła białostocką średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Potrafi też grać na fortepianie.

W 2002 roku została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jeszcze jako studentka dała się zauważyć jako doskonała interpretatorka piosenek, co zaowocowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. II nagrodą i wyróżnieniem na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, wyróżnieniem na Konkursie interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie, nagrodą za interpretację piosenki „To wszystko z nudów” na Festiwalu im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie).

Wciąż jako studentka zaliczyła też debiut teatralny i ekranowy.

d1l1tgd

Zadebiutowała na scenie Teatru Narodowego, w roli Anusi w „Szkole żon” w reżyserii Jana Englerta (2001). W tym samym roku pojawiła się w filmie sensacyjnym Janusza Kijowskiego „Kameleon”, gdzie wcieliła się w postać Weroniki Kamelskiej, córki głównego bohatera. Film doczekał się również swojej serialowej wersji, znanej pod identycznym tytułem.

Jej dalsza kariera na ekranie związana jest wyłącznie z medium telewizyjnym. Największą popularność przyniosła jej rola Agnieszki Augustynek – Dunin w serialu „Samo życie”. Aktorka dołączyła do obsady serialu w 2004 roku, zastępując odchodzącą z planu Magdalenę Kumorek.

W tym samym roku wzięła udział w serialu komediowym „Stacyjka” Radosława Piwowarskiego, a w 2007 roku zagrała Ewę Kopacką w sensacyjnym „Determinatorze” Mirosława Gronowskiego. Poza tym ma na swoim koncie gościnne występy w serialach: „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, „Glina” i „Kryminalni”.

W 2003 roku związała się na stałe z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie miała okazję współpracować z takimi reżyserami, jak Jerzy Grzegorzewski, Agnieszka Glińska, Piotr Cieplak, czy Tadeusz Bradecki. Od 2006 roku współpracuje również ze znanym, muzycznym Teatrem Buffo w Warszawie.

Zagrała w dwóch spektaklach Teatru TV: „Piękna pani Seidenman” w reżyserii Janusza Kijowskiego (2002) i „Pastorałka” Laco Adamika (2006). Nie zapomniała o swojej muzycznej pasji - w 2003 roku rozpoczęła występy z recitalem „Niedorosłam”. Oryginalny głos Todorczuk-Perchuć i przejmujące interpretacje utworów, wykonane z towarzyszeniem zespołów Kameleon pod kierownictwem Hadriana Filipa Tabęckiego oraz Machina del Tango pod kierownictwem Urszuli Borkowskiej można było usłyszeć m.in. na deskach Collegium Nobilium, Teatru Małego, Teatru Buffo i Montowni.

d1l1tgd
d1l1tgd
d1l1tgd