Trwa ładowanie...
d8raqcu

Aneta Todorczuk-Perchuć

Najnowsze informacje
4.0
(49 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Białystok

Filmografia:
d8raqcu

Aktorka filmowa, teatralna i estradowa. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z serialowej roli Agnieszki w „Samym życiu”. Wielbiciele piosenki aktorskiej kojarzą ją m.in. z autorskiego recitalu „Niedorosłam”.

Urodziła się 9 grudnia 1978 roku w Białymstoku. Jest wykształcona muzycznie – ukończyła białostocką średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Potrafi też grać na fortepianie.

W 2002 roku została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jeszcze jako studentka dała się zauważyć jako doskonała interpretatorka piosenek, co zaowocowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. II nagrodą i wyróżnieniem na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, wyróżnieniem na Konkursie interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie, nagrodą za interpretację piosenki „To wszystko z nudów” na Festiwalu im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie).

Wciąż jako studentka zaliczyła też debiut teatralny i ekranowy.

Zadebiutowała na scenie Teatru Narodowego, w roli Anusi w „Szkole żon” w reżyserii Jana Englerta (2001). W tym samym roku pojawiła się w filmie sensacyjnym Janusza Kijowskiego „Kameleon”, gdzie wcieliła się w postać Weroniki Kamelskiej, córki głównego bohatera. Film doczekał się również swojej serialowej wersji, znanej pod identycznym tytułem.

Jej dalsza kariera na ekranie związana jest wyłącznie z medium telewizyjnym. Największą popularność przyniosła jej rola Agnieszki Augustynek – Dunin w serialu „Samo życie”. Aktorka dołączyła do obsady serialu w 2004 roku, zastępując odchodzącą z planu Magdalenę Kumorek.

W tym samym roku wzięła udział w serialu komediowym „Stacyjka” Radosława Piwowarskiego, a w 2007 roku zagrała Ewę Kopacką w sensacyjnym „Determinatorze” Mirosława Gronowskiego. Poza tym ma na swoim koncie gościnne występy w serialach: „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, „Glina” i „Kryminalni”.

W 2003 roku związała się na stałe z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie miała okazję współpracować z takimi reżyserami, jak Jerzy Grzegorzewski, Agnieszka Glińska, Piotr Cieplak, czy Tadeusz Bradecki. Od 2006 roku współpracuje również ze znanym, muzycznym Teatrem Buffo w Warszawie.

Zagrała w dwóch spektaklach Teatru TV: „Piękna pani Seidenman” w reżyserii Janusza Kijowskiego (2002) i „Pastorałka” Laco Adamika (2006). Nie zapomniała o swojej muzycznej pasji - w 2003 roku rozpoczęła występy z recitalem „Niedorosłam”. Oryginalny głos Todorczuk-Perchuć i przejmujące interpretacje utworów, wykonane z towarzyszeniem zespołów Kameleon pod kierownictwem Hadriana Filipa Tabęckiego oraz Machina del Tango pod kierownictwem Urszuli Borkowskiej można było usłyszeć m.in. na deskach Collegium Nobilium, Teatru Małego, Teatru Buffo i Montowni.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8raqcu
d8raqcu
d8raqcu