Trwa ładowanie...
d3c9g9s

Blake Lively

Najnowsze informacje
4.5
(191 głosów)
Oceń:
d3c9g9s

Wschodząca gwiazda amerykańskiego kina i telewizji, znana przede wszystkim jako bohaterka produkcji dla młodzieży. Bridget w „Stowarzyszeniu wędrujących dżinsów” i Serena van der Woodsen w serialu „Plotkara”.

Urodziła się 25 sierpnia 1987 roku w Tarzanie w Kalifornii, w rodzinie o tradycjach aktorsko-filmowych. Zawód aktora uprawia zarówno ojciec, Ernie Lively, jak i cała czwórka starszego rodzeństwa. Matka, Elaine Lively również związana jest z przemysłem filmowym - pracuje jako dziecięca agentka i menedżerka.

W wieku 5 lat, dziewczynka wzięła udział w castingu do jednej z głównych, dziecięcych ról w komedii „Pani Doubtfire” z Robinem Williamsem, odpadając dopiero w finale, zaś w 1998 roku zadebiutowała na ekranie w muzycznym filmie „Sandman” w reżyserii ojca, żaden z tych drobnych sukcesów nie stał się jednak zachętą, by pójść utartym, rodzinnym traktem.

Zamiast tego, Blake wolała skupić się na szkolnych obowiązkach – nauce, przewodniczeniu swojej klasie, występach w chórze i uczestnictwie w treningach grupy cheerleaderek.

Do aktorstwa wróciła dopiero w 2005 roku, za namową brata Erika, który, przekonany o wrodzonym talencie siostry, postanowił przedstawić ją swojemu agentowi. W ten sposób trafiła na casting, a w efekcie - na plan młodzieżowej komedii „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”, grając jedną z głównych ról Bridget, która przyniosła jej pierwszą nominację do Teen Choice Award i spory rozgłos, szczególnie wśród nastoletnich widzów.

Zanim ponownie wróciła do tej roli na planie sequela „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów 2” (2008), była gwiazdą komediowej produkcji „Przyjęty” i horroru „Śmiertelna wyliczanka” (oba z 2006 roku). Poza tym zebrała pochwały za tytułową rolę u boku Maxa Minghelli w czarnej komedii „Elvis i Anabelle” (2007, Achievement Award na FF w Newport Beach), przede wszystkim jednak otrzymała rolę, która okazała się prawdziwym krokiem milowym w jej karierze.

Mowa o roli Sereny van der Woodsen, jednej z głównych bohaterek serialu dla młodzieży „Plotkara”, którego akcja rozgrywa się w nieco snobistycznym środowisku uczniów prestiżowego, nowojorskiego liceum. Rola Sereny, prócz niewątpliwej popularności, przyniosła jej dwie Teen Choice Awards oraz szereg nominacji: do Prism, Astra i Teen Choice Awards.

W 2009 roku dołączyła do gwiazdorskiej obsady dwóch produkcji: romantycznego i nowelowego filmu „New York, I Love You” (segment „Brett Ratner”) oraz dramatu „The Private Lives of Pippa Lee” Rebekki Miller, z Robin Wright Penn, Winoną Ryder, Keanu Reevesem, Moniką Bellucci, Alanem Arkinem i Julianne Moore.

Ostatnia produkcja z jej udziałem to kryminalny film "The Town" w reżyserii i z udziałem Bena Afflecka. Jego premiera planowana jest na 2010 rok.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c9g9s
d3c9g9s
d3c9g9s