Trwa ładowanie...
d33zj9p

Casey Affleck

Najnowsze informacje
4.1
(31 głosów)
Oceń:
d33zj9p

Aktor amerykański. Brat Bena Afflecka. Zagrał w wielu głośnych produkcjach, jednak międzynarodową sławę przyniosła mu dopiero rola w filmie "Dobry Niemiec". Uznanie krytyki zyskał dzięki roli w filmie brata, "Zabójstwo Jessie'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", która to przyniosła mu nominację do Złotych Globów oraz do Oscara w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska.

Casey Affleck urodził się 12 sierpnia 1975 roku w Falmouth. W jego żyłach płynie krew szkocko-irlandzka.Ukończył Columbia University ze specjalizacją: fizyka. Podczas studiów mieszkał na Manhattanie z babcią.

Zadebiutował w 1988 roku w serialu telewizyjnym, gdzie zagrał Jerry'ego.

W wywiadzie dla "Nylon Magazine" Casey przyznał się, że wstydzi się dwóch filmów w swojej karierze aktorskiej: "Drowning Mona" (2000) oraz "Soul Survivors" (2001).

W 1997 roku pojawił się w dwóch produkcjach, gdzie zagrał razem z bratem: w "W pogoni za Amy" oraz w "Buntowniku z wyboru".

W 2001 roku zagrał brata Kevina w kultowym już filmie "American Pie". W tym samym roku rozpoczął współpracę z reżyserem, Steven Soderberghiem, biorąc udział w trzech jego produkcjach: "Ocean's 11 Ryzykowna gra", "Ocean's 12 - Dogrywka" oraz "Ocean's 13", gdzie wcielił się w postać Virgila Malloy'a.

W 2002 roku wcielił się w czarny charakter w filmie "Suma wszystkich strachów".

W 2006 roku ponownie zagrał u Stevena Soderbergha, tym razem w filmie "Dobry Niemiec".

Międzynarodową sławę przyniosła mu rola Roberta Forda w filmie "Zabójstwo Jessie'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", która przyniosła mu nominację do Złotych Globów oraz do Oscara w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska.

W 2007 roku zagrał w filmie wyrezyserowanym przez brata, "Gdzie jesteś, Amando".

Obecnie mieszka w Los Angeles, ze swoją żoną, Summer Phoenix i synem, Indianą Augustem. 12 stycznia 2008 roku razem z żoną powitali kolejnego syna. Jest weganinem.

Zobacz: Oscary 2017

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zj9p
d33zj9p
d33zj9p