Trwa ładowanie...
d3qnru2

Casting do musicalu "High School Musical"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat filmu High School Musical
Plakat filmu High School Musical
d3qnru2

Ogólnopolski casting do spektaklu "High School Musical", powstałego w oparciu o niezwykle popularny amerykański film pod tym samym tytułem ogłosił Gliwicki Teatr Muzyczny.

Polska premiera spektaklu odbędzie się w tym teatrze w styczniu przyszłego roku. Castingi odbędą się już w kwietniu we Wrocławiu, w Krakowie, Gliwicach, Warszawie i Poznaniu.

Wyłonieni w nich zostaną odtwórcy ról. - Już zgłosiło się ponad 200 osób. Najwięcej chętnych jest na przesłuchania w Warszawie i Gliwicach - powiedziała w środę Kinga Knapik z działu promocji teatru.

d3qnru2

Teatr poszukuje osób w wieku od 14 do 19 lat. Sprawdzane będą umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Uczestnicy muszą np. zaśpiewać po polsku jeden z utworów z musicalu. Szczegółowe informacje można znaleźć na **stronie internetowej gliwickiego teatru .

"High School Musical" to opowieść dla licealistów o licealistach: o ich problemach, fascynacjach, o przeżywanej przez nich miłości, o pierwszych przyjaźniach.

- Dziś to znacznie więcej niż filmowy musical - to całe kulturowe zjawisko, skupiające wokół siebie miliony fanów w Polsce i na świecie. Również w Polsce film ma grono zagorzałych wielbicieli - podkreśliła Kinga Knapik.

Muzyka z filmu - takie przeboje jak "Start of Something New", "What I've Been Looking For", "Breaking Free", "Bop to the Top" i inne - szturmem zdobyły szczyty światowych list. Płyta z przebojami musicalu była najlepiej sprzedającym się albumem w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku. Rozeszła się w prawie 4 milionach egzemplarzy.

d3qnru2

W ślady telewizyjnej wersji "High School Musical" szybko podążyła jego adaptacja teatralna, która stała się jednym z najczęściej wystawianych przez teatry szkolne musicali na świecie.

Gliwickie przestawienie będzie grane w całości w języku polskim. Na zamówienie teatru powstaje nowe tłumaczenie dialogów i tekstów piosenek "High School Musical", które przygotowuje Jacek Mikołajczyk, autor przekładów m.in. musicali "42 ulica" i "Ragtime". Spektakl wyreżyseruje Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia, a choreografię przygotuje Sylwia Adamowicz.

Producentem spektaklu jest Gliwicki Teatr Muzyczny, ale powstaje on w bliskiej współpracy z The Walt Disney Company Poland. Teatr planuje ogólnopolską akcję promocyjną, skoordynowaną z promocją kinowej premiery trzeciej części "High School Musical".

d3qnru2

Podziel się opinią

Share
d3qnru2
d3qnru2