Trwa ładowanie...
d2gcq5e

David Zayas

Najnowsze informacje
3.8
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Portoryko

Filmografia:

Scar City (1998) (policjant #1)

Ciemna strona miasta (1999) (Policjant w windzie)

Powrót do raju (1998) (Kierownik budowy)

13 (2010) (Detektyw Larry Mullane)

Hazardziści (1998) (Osborne)

Stepmom (1998) (Policjant)

Skyline (2010) (Oliver)

Wake (2009) (Detektyw Grayson)

Tłumaczka (2005) (Charlie Russell)

Annie (2014) (Lou)

Niezwyciężony (2003) (Paulie)

Oz () (Enrique Morales)

Ulice Nowego Jorku () (Martinez)

Trener / Coach (2010) (2010) (Ramon)

Rodzina Savage (2007) (Eduardo)

Dexter () (Angel Batista)

16 przecznic (2006) (Robert Torres)

Niezniszczalni (2010) (General Garza)

Dowcip (2001) (Lider ekipy reanimacyjnej)

d2gcq5e

Amerykański aktor, najbardziej kojarzony z rolą sierżanta Angela Batisty w serialu stacji Showtime pt. „Dexter”.

David Zayas* urodził się 2 lutego 1966 roku na wyspie Portoryko. Następnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie wychował się już na nowojorskim Bronksie. Od dziecka był miłośnikiem sztuki filmowej. Marzenia musiał jednak na jakiś czas odłożyć. Po skończeniu szkoły średniej, nie poszedł na studia aktorskie, lecz, aby utrzymać rodzinę, rozpoczął pracę w służbach porządkowych jako nowojorski policjant.*

Na początku lat 90-tych Zayas uznał jednak, że nie chce na zawsze zapomnieć o marzeniu związanym z karierą aktorską. Zapisał się więc do szkółki aktorskiej nie porzucając munduru policjanta.

Już po krótkim czasie dostrzeżono jego talent – David zaczął grywać w różnych sztukach. W 1992 roku dołączył do teatru LABirynth Theatre Company, w którym gra do dziś. Często mogliśmy go podziwiać w telewizji w rolach policjantów. W swojej karierze wcielał się zarówno w czarne charaktery, jak i te komediowe. Aktor zagrał także małe role w wielkich filmach (16 Blocks, The Savages, Michael Clayton).

Jednak największą popularność zdobył dzięki serialom. Pojawiał się w produkcjach o tematyce policyjnej (The Beat) czy też więziennej (Oz). Widzieliśmy go także w „CSI: Kryminalnych zagadkach Miami„ oraz we „Wzorze”. Za rolę Anglea Batisty w serialu „Dexter” otrzymał w 2007 roku nagrodę Satellite.

David Zayas to wszechstronny artysta. Pojawia się nie tylko w rolach kinowych i telewizyjnych, ale także na Broadwayu. Dzięki ciekawemu głosowi, dubbinguje gry komputerowe. Można go także oglądać w przedstawieniach offowych.

W 2010 roku wystąpił w znakomitym filmie akcji „Niezniszczalni”, razem z wieloma gwiazdorami kina. Wcielił się w postać generała Garzy.

Aktor prywatnie związany jest z Lizą Colón-Zayas, która jest jego żoną.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gcq5e
d2gcq5e
d2gcq5e