Trwa ładowanie...
d1q2wyu

Djimon Hounsou

Najnowsze informacje
4.5
(44 głosy)
Oceń:
d1q2wyu

Djimon Hounsou otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę Cinque’a, zbuntowanego przywódcy niewolników w filmie ,,Amistad’’. Kontynuował dobrą aktorską passę rolą walecznego Juby, przyjaciela Maximusa (Russell Crowe) w obsypanym nagrodami ,,Gladiatorze’’. Wśród jego niedawnych kreacji można wymienić role w takich filmach, jak: ,,The Four Feathers’’ Shekhara Kapura, ,,Biker Boyz’’ z Laurencem Fishburnem, ,,Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life’’ w reżyserii Jana De Bonta oraz nie prezentowanym jeszcze filmie Jana Kounena ,,Muraya’’. Za rolę Mateo w filmie "Nasza Ameryka" Jima Sheridana otrzymał nominację do Oscara dla Najlepszego Aktora w Roli Drugoplanowej za rok 2003.

W wieku lat 13 przybył z Beninu do Francji gdzie przez pewien czas nie mogąc zdobyć pracy mieszkał na ulicy. Sytuacja zmieniła się gdy odkrył go kreator mody Thierry Mugler i zaproponował mu pracę. Jako model wielkokrotnie prezentował ubiory najsłynniejszych projektantów na wybiegach m.in. Paryża i Londynu.

Wystąpił w teledysku Janet Jackson pt. Love Will Never Do Without You z 1992 roku. W 1990 roku zadebiutował jako aktor niewielkim epizodem w filmie "Without You I'm Nothing". W 1994 rou zagrał pierwszą większą rolę: Horusa w filmie "Gwiezdne wrota" (Stargate). Następnie zagrał jedną z głównych ról w "Amistad" Stevena Spielberga, a także w filmach: "Gladiator" Ridleya Scotta, "Lara Croft Tomb Raider 2: Kolebka życia", "Cena honoru" (Four Feathers), "Biker Boyz". Hounsou pojawił się również w popularnym telewizyjnym serialu ,,E.R’’ (Ostry dyżur).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q2wyu
d1q2wyu
d1q2wyu