Trwa ładowanie...
dk8zlzh
dk8zlzh
dk8zlzh
dk8zlzh

Droga na drugą stronę

Najnowsze informacje
dk8zlzh
2.8
(16 głosów)
Oceń:
dk8zlzh
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dk8zlzh
Zdjęcie

„Droga na drugą stronę” (rum. Crulic - drumul spre dincolo) to polsko-rumuński animowany film dokumentalny z elementami fikcji - o człowieku, który próbując zwrócić uwagę na swoją krzywdę rozpoczyna strajk głodowy i pozwala mu się umrzeć w areszcie, przed oczami społeczeństwa. Za reżyserię obrazu odpowiada Anca Damian, która także napisała scenariusz. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Fabuła filmu została oparta na autentycznych wydarzeniach z lat 2007-2008. To historia Claudiu Crulica – rumuńskiego więźnia, który zmarł w wyniku czteromiesięcznej głodówki prowadzonej w krakowskim areszcie. Oskarżony o kradzież mężczyzna protestował przeciwko wątpliwym przesłankom zatrzymania. Mężczyzna umarł 18 stycznia 2008, kilka godzin po tym jak polskie służby więzienne uwolniły go, by przewieźć do szpitala.

W polskiej wersji językowej głos za Claudiu Crulica podkłada Maciej Stuhr. Polskim producentem "Crulica..." jest Arkadiusz Wojnarowski. Obraz był współfinansowany przez m.in. PISF. Autorem muzyki jest Piotr Dziubek. Postprodukcję dźwięku wykonano w podkrakowskiej wytwórni Alvernia Studios.

DVD można nabyć tylko w sprzedaży wysyłkowej. Zamówienia przyjmowane są pod adresem info@fmagellan.pl. Cena 30 zł.

dk8zlzh
Droga na drugą stronę
Tytuł oryginalny

Crulic - drumul spre dincolo

Gatunek

animowany, biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

01.12.2011

Czas trwania

73 min.

Obsada
dk8zlzh
dk8zlzh

Podziel się opinią

Share
dk8zlzh
dk8zlzh
dk8zlzh
dk8zlzh
dk8zlzh