Trwa ładowanie...
d1apw59

Ed Skrein

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Londyn, Anglia

Filmografia:
Seriale:

Gra o tron (Daario Naharis)

d1apw59
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Ed Skrein to brytyjski raper, muzyk oraz aktor telewizyjny i filmowy. Jego debiutancki album, "The Eat Up", ukazał się w 2007 roku. Współpracował sesyjnie z wieloma znanymi artystami. Poza swoją działalnością muzyczną znany jest między innymi z ról Daario Naharisa w trzecim sezonie serialu "Gra o tron", Franka Martina Jr. w filmie "Transporter: Nowa moc", Francisa Freemana w hitowej produkcji "Deadpool" i Zapana w obrazie "Alita: Battle Angel".

Ed Skrein - życiorys

Ed Skrein, a właściwie Edward George Skrein, urodził się 29 marca 1983 roku w Camden w Londynie. W młodości dorastał na przedmieściach stolicy Anglii, między innymi w dzielnicach Haringey i Islington. Dzięki rodzicom muzyk ma żydowskie i angielskie pochodzenie. W młodości wykazywał szczególne zainteresowanie muzyką, jednak jako dziecko występował też niejednokrotnie na scenie. Ed Skrein został absolwentem Byam Shaw School w Art, publicznej szkoły kształcącej pod kątem sztuki, gdzie uzyskał dyplom w dziedzinie malarstwa. Mimo zdobytego wykształcenia wkrótce zaczął zajmować się muzyką, która od początku była jego największą pasją.

Ed Skrein - muzyka

Kariera muzyczna Eda Skreina rozpoczęła się w 2004 roku, gdy ten wydał swoją pierwszą EPkę pod skrzydłami wytwórni Dented Records. Nie odniosła ona jednak większych sukcesów, dlatego przygotowania do jego debiutanckiego albumu zajęły dłużej niż przewidywano. Ostatecznie debiut Eda Skreina ukazał się w 2007 roku pod tytułem "The Eat Up". W międzyczasie muzyk współpracował sesyjnie z takimi artystami jak Foreign Beggars, Asian Dub Foundation, Plan B, Dubbledge oraz Doc Brown. W kolejnych latach ukazały się jeszcze dwa wydawnictwa: EPka "Pre-Emptive Nostalgia" nagrana z grupą A State of Mind, oraz album "Scene Stealers" zrealizowany z raperem Dr Syntaxem.

Ed Skrein - filmy i seriale

Debiutem aktorskim Eda Skreina była rola w filmie krótkometrażowym "Michelle" autorstwa Plan B, muzyka, z którym współpracował sesyjnie. Jego pierwszą główną rolą była postać Eda w brytyjskim kryminale "Ill Manors". Wkrótce Ed Skrein wystąpił także w popularnym serialu "Gra o tron", gdzie wcielił się w postać Daario Naharisa. Był to dla niego moment przełomowy, który dał mu wtedy sporą rozpoznawalność. W kolejnej części serii zastąpił go w tej roli Michiel Huisman. Aktor podkreślał wtedy, że nie była to jego decyzja, a producentów show. W 2014 roku Ed Skrein wcielił się we Franka Martina Jr.'a w filmie "Transporter: Nowa noc".

Mimo sporej krytyki po premierze produkcji "Transporter: Nowa noc", postać Eda Skreina spotkała się z ciepłym przyjęciem. W 2016 roku miała miejsce kolejna przełomowa rola w jego życiu, gdy zagrał głównego antagonistę Ajaxa w popularnym filmie "Deadpool". W kolejnych latach Ed Skrein pojawił się jeszcze w takich produkcjach jak "The Model", "In Darkness", "Patrick", "Tau" oraz "If Beale Street Could Talk". W 2019 roku muzyk wcielił się w rolę Zapana w kolejnej znanej produkcji, "Alita: Battle Angel". Wystąpił również w obrazach "Czarownica 2", "Midway" i "Born a King". W przeszłości, jeszcze przed występem w "Grze o tron", miała miejsce jego druga serialowa rola w produkcji "The Tunnel". Wcielił się tam w postać Anthony'ego Walsha.

Ed Skrein - nagrody i nominacje

Role Eda Skreina przez lata przyniosły mu kilka znaczących nagród i nominacji. W 2013 roku muzyk został wyróżniony Screen International Award dla "wschodzącej gwiazdy w Wielkiej Brytanii", co było jego pierwszą nagrodą w karierze aktorskiej. W 2016 roku, po występie w filmie "Deadpool", Ed Skrein otrzymał wraz z Ryanem Reynoldsem statuetkę MTV Movie Award za "najlepszą walkę". Był też nominowany w kategorii "najlepszy czarny charakter" podczas tej samej gali, a później także podczas Teen Choice Award. W 2018 roku Ed Skrein otrzymał Encounters Short Film Festival Teen Jury Award za rolę w produkcji "Little River Run".

Ed Skrein - życie prywatne

Ed Skrein urodził się na przedmieściach Londynu. W wieku 15 lat dorabiał jako nauczyciel pływania. Jego życie prywatne jest w większości owiane tajemnicą, a muzyk niechętnie dzieli się jego szczegółami z mediami. Wiadomo jedynie, że syn Eda Skreina ma na imię Marley, a na co dzień muzyk mieszka w Londynie wraz ze swoją rodziną.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1apw59
d1apw59
d1apw59