WP

Ryan Reynolds - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Kanadyjski aktor i producent telewizyjny i filmowy. Należy do grona najbardziej pożądanych aktorów pierwszoplanowych w Hollywood.

Ryan Rodney Reynolds* urodził się 23 października 1976 roku w Vancouver w Kanadzie* jako najmłodszy z czterech synów Jima Reynoldsa – hurtownika żywności i ekspedientki Tammy Reynolds. W 1994 roku ukończył szkołę średnią Kitsilano Secondary School w Vancouver.

Przed kamerą pojawił się po raz pierwszy w wieku 17 lat, grając podwójną postać nastoletniego Ganesha i Jeffreya w kanadyjskim dramacie „Zwyczajna magia” (1993). Debiutem na małym ekranie rolę telewizyjną Billy'ego Simpsona w serialu TV „Piętnaście” (1993) zwrócił na siebie uwagę telewidzów i krytyków, zdobywając nominację do Nagrody Filmowej dla Młodych w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Serialu Kablowym. Występował potem regularnie w kanadyjskich produkcjach telewizyjnych.

Godna zapamiętania jest tytułowa rola Reynolds’a w filmie „Wieczny student” (2002)oraz jego gra aktorska w komedii romantycznej „Zostańmy przyjaciółmi” (2005). Do roli okrutnego wampira Hannibala Kinga w horrorze „Blade: Mroczna Trójca” (2004), w którym zagrała m.in. Jessica Biel i Wesley Snipes, Reynolds przeszedł imponującą metamorfozę fizyczną.

W komedii sensacyjnej „As w rękawie” (2006) w reżyserii Joe Carnahan’a Reynolds wystąpił obok Ray’a Liotty, Jeremy’ego Piven’a, Andy Garcii, Bena Affleck’a i Jasona Bateman’a. Rok wcześniej można było go zobaczyć w remake’u kultowego horroru „Amityville”, który w 2005 roku znalazł się na szczycie amerykańskiego box office’u i zarobił na całym świecie 107 milionów dolarów.

WP

Na planie komedii romantycznej „Na pewno, być może”(2008) aktor współpracował z Rachel Weisz, Islą Fisher, Abigail Breslin, Elizabeth Banks i Kelvinem Kline. Film cieszył się uznaniem krytyków i dużą popularnością wśród widzów. Reynolds w ostatnim czasie zagrał również w dramatach „Chaos Theory” (2007), gdzie towarzyszyła mu Emily Mortimer, oraz „Dziewiątki” w reżyserii John’a August’a, którego premiera odbyła się w 2007 roku na Festiwalu Filmowym w Sundance. Film zdobył uznanie krytyków i niedługo po tym wszedł do kin w Nowym Jorku, Los Angeles i Austin.

Reynolds znalazł się w gwiazdorskiej obsadzie filmu „X-Men Geneza: Wolverine” (2009) obok takich aktorów jak Hugh Jackman, Live Schroeiber, Dominic Monaghan czy Taylor Kitsch.Rola Deadpool’a – błyskotliwego najemcy chorego na raka – skłoniła wytwórnię 20th Century Fox do produkcji spin-off’u. Ponadto Reynolds zagrał z Julią Roberts, Carrie-Ann Moss i Emily Watson w filmie „Świetlikach w ogrodzie”, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Berlinie i który w Stanach wszedł do kin w maju 2009 roku.

W 2008 roku People Magazine przyznał mu tytuł najseksowniejszego mężczyzny roku. W 2009 roku pojawił się w komedii „Papierowy bohater”, w której obok Reynolds’a zagrały takie gwiazdy jak Emma Stone, Jeff Daniels czy Lisa Kudrow. Aktora mogliśmy oglądać w hitowej produkcji „Narzeczony mimo woli” (2009), gdzie towarzyszyła mu Sandra Bullock, oraz u boku Kristen Stewart w „Krainie przygód”– komedii, która po styczniowej premierze na Festiwalu Filmowym w Sundance zdobyła bardzo pozytywne recenzje i weszła do kin w marcu 2009.

Ryan Reynolds 27 września 2008 roku ożenił się ze Scarlett Johansson, aktorką i piosenkarką.

Zobacz: Najlepsze filmy SF 2016 roku

WP
Data urodzenia

23.10.1976

Miejsce urodzenia

Vancouver, Kanada

Filmografia

Pogrzebany (Paul Conroy)

Green Lantern (Hal Jordan / Green Lantern)

Ted (Jared)

Turbo (Turbo)

Zamiana ciał (Mitch)

Safe House (Matt Weston)

Wieczny Student (Van Wilder)

Teściowie (Mark Tobias)

Blade: Mroczna Trójca (Hannibal King)

In Cold Blood (Bobby Rupp)

Klucz do wieczności

Deadpool (Wade Wilson / Deadpool)

Głosy / The Voices (2014) (Jerry Hickfang)

Złota dama (Randol Schoenberg)

Oni, ona i pizzeria (Michael 'Berg' Bergen)

R.I.P.D. Agenci z Zaświatów (Nick Walker)

Captive, The (Matthew)

Milion sposobów jak zginąć na zachodzie (Kowboj w saloonie)

Krudowie (Guy)

Papierowy bohater (Kapitan Excellent)

Kraina przygód (Mike Connell)

X-Men Geneza: Wolverine (Wade Wilson / Deadpool)

Na pewno, być może (Will Hayes)

As w rękawie (Richard Messner)

Amityville (George Lutz)

Kelnerzy (Monty)

Świetliki w ogrodzie (Michael Waechter)

Narzeczony mimo woli (Andrew Paxton)

Zostańmy przyjaciółmi (Chris Brander)

O dwóch takich, co poszli w miasto (Pielęgniarz)

Coming Soon (Henry Lipschitz)

Life

Sabrina, nastoletnia czarownica (Seth)

Bodyguard Zawodowiec

Deadpool 2 (Wade Wilson / Deadpool)

WP
WP