Trwa ładowanie...
d196tbo

Fanfan Tulipan

Najnowsze informacje
3.5
(342 głosy)
Oceń:
d196tbo

W XVIII wieku, w uroczej krainie zwanej Francją, ludzie żyli szczęśliwie. Kobiety były śmiałe, a mężczyźni oddawali się swojej ulubionej rozrywce - wojnie. Był to jedyny królewski sport dostępny dla zwykłych obywateli.

Uciekając przed niechcianym ożenkiem, Fanfan, młody awanturnik i wielbiciel kobiecych wdzięków, zaciąga się do armii Ludwika XV. Przekonuje go do tego Adeline, urodziwa córka werbującego rekrutów sierżanta, przepowiadając Fanfanowi sławę oraz rękę królewskiej córki.

Fanfan wyrusza zatem do swojej jednostki w Akwitanii. Zaskakujący zbieg okoliczności sprawia, że po drodze ratuje królewską karetę przed atakiem rozbójników. Okazuje się, że powozem podróżują metresa władcy, Madame de Pompadour i jego córka, Henriette'a.

Fanfan daje się ponieść emocjom wierząc, że właśnie spełnia się przepowiednia Adeliny.

W chwili, gdy wydaje się, że bezsensowna wojna, jego własna brawura i rozmaite przeciwności losu kładą kres wielkim marzeniom, Fanfan ryzykuje życiem, aby udaremnić szatański spisek. Nagrodą będzie chwała, niespodziewana miłość i przekonanie, że każdy może być panem swojego losu.

Fanfan Tulipan
Tytuł oryginalny

Fanfan La Tulipe

Gatunek

przygodowy, historyczny, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2003

Data światowej premiery

07.05.2004

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d196tbo
d196tbo
d196tbo