Trwa ładowanie...
d3owjnt
Aktualności

''Gabriel'' w Seattle i na Berlinale

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Gabriel'' w Seattle i na Berlinale
(I-Film)
d3owjnt

Polski film familijny w reżyserii *Mikołaja Haremskiego, w którym główne role zagrali Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski został zakwalifikowany do 9. Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.*

Uroczysty pokaz filmu odbędzie się w niedzielę 26 stycznia 2014 roku w Northwest Film Forum Cinema 1, o godzinie 19.00. Przez ostatnie dziewięć lat Festiwal Filmów dla Dzieci w Seattle stał się największym i najbardziej rozpoznawalnym, poświęconym kinematografii dziecięcej, festiwalem na Zachodnim Wybrzeżu. Festiwal oraz pokazy objazdowe filmów nagrodzonych, które odbywają się w 15-20 miastach Stanów Zjednoczonych, odwiedza łącznie ponad 10 000 widzów. W lutym film Mikołaja Haremskiego zostanie również zaprezentowany na European Film Market podczas tegorocznego Berlinale.

"Gabriel" otrzymał wcześniej cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel. Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach.

d3owjnt

W najbliższym czasie film będzie pokazany w ramach Providence Children’s Film Festival oraz Green Bay Film Festival w USA, a także Film Festival Junior w Sztokholmie. "Gabriel" to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno–komediowych. Obok wspomnianych aktorów, w filmie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego, Przemysława Bluszcza, komediowy duet Sławomira Orzechowskiego i Tomasza Sapryka.

Głównym bohaterem filmu "Gabriel" jest dwunastoletni Tomek, który pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Producentem filmu jest Anima-Pol. "Gabriel" powstał w koprodukcji Centrum Technologii Audiowizualnych, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

* Premiera kinowa filmu w Polsce planowana jest wiosną tego roku.*

d3owjnt

Podziel się opinią

Share

d3owjnt

d3owjnt