Trwa ładowanie...
d164e99

Gaspard Ulliel

Najnowsze informacje
4.7
(162 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Boulogne-Billancourt, Francja

Filmografia:

Braterstwo wilków (2001) (Louis)

Zabłąkani (2003) (Jean Delgas/Yvan)

Saint Laurent (2014) (Yves Saint Laurent)

Zakochany Paryż (2006) (Gaspard )

Hannibal. Po drugiej stronie maski (2007) (Hannibal Lecter)

Bardzo długie zaręczyny (2004) (Manech)

Tancerka (2016) (Hrabia Louis d'Orsay)

To tylko koniec świata (2016) (Louis-Jean Knipper)

Eva (2018) (2018) ( Bertrand Valade )

d164e99

Gaspard Ulliel to francuski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz model. Jego debiutem była rola Nicolasa Trajeta w filmie krótkometrażowym "Alias". Na szklanym ekranie pojawił się natomiast pierwszy raz w filmie telewizyjnym "Mission protection rapprochée". Rozpoznawalnośc przyniósł mu udział w produkcjach takich jak "Hannibal. Po drugiej stronie maski", "Bardzo długie zaręczyny", "Męstwo i honor", "Zakochany Paryż" i "Saint Laurent". Ponadto ma na swoim koncie również role w serialach telewizyjnych "Le Refuge" oraz "Navarro".

Gaspard Ulliel – życiorys

Gaspard Ulliel przyszedł na świat 25 listopada 1984 roku w Boulogne-Billancourt we Francji. Jest synem producentki pokazów mody Christine i stylisty Serge'a Ulliela. Uczęszczał do szkoły językowej i od najmłodszych lat miał styczność z show biznesem. W wieku jedenastu lat starał się dostać do agencji dla młodych aktorów, która została założona przez znajomych jego rodziców. Studiował kino na University of Paris 8 Vincennes-Saint-Denis, co również wpłynęło na jego dalszą karierę.

Będąc jeszcze studentem, Gaspard Ulliel grywał już w kilku rodzimych produkcjach filmowych takich jak choćby "Une Femme En Blanc". Występował również w kilka spektaklach teatralnych w szkole Cours Florent, gdzie został zauważony przez reżysera André Téchinégo. W latach 1990-2000 regularnie pojawiał się we francuskich filmach, a w 2007 roku zaliczył swój debiut anglojęzyczny w kinowym hicie "Hannibal. Po drugiej stronie maski", gdzie wcielił się w rolę tytułowego Hannibala.

Gaspard Ulliel – filmy i seriale

Gaspard Ulliel zadebiutował w filmie krótkometrażowym "Alias", wcielając się w rolę Nicolasa Trajeta. Niedługo potem otrzymał rolę w filmie "Braterstwo wilków", a później wystąpił w produkcji "Bardzo długie zaręczyny", gdzie zagrał obok aktorki Jodie Foster. Dodatkowo w 2004 roku Gaspard Ulliel otrzymał rolę również w takich filmach jak "Ostatni dzień" czy "The Tulse Luper Suitcases, Part 2: Vaux to the Sea". Na jego popularność wpłynął udział w megathrillerze "Hannibal. Po drugiej stronie maski", w którym aktor wcielił się w główną rolę i był to jego debiut anglojęzyczny.

W kolejnych latach role Gasparda Ullieliego były głównie w rodzimym języku. Mogliśmy go zobaczyć w takich produkcjach jak "Męstwo i honor", "La Troisieme Partie du Monde", "Un Barrage contre le Pacifique" czy "La Premier Cercle". Aktor dodatkowo zagrał również główną rolę w biograficznym dramacie "Saint Laurent", gdzie wcieliłsię w postać jednego z najsłynniejszych projektantów modowych świata, jakim był Yves Saint Laurent. Przez lata działał też w modelingu, między innymi w ramach marki Longchamp, którą reklamował wraz z modelką Kate Moss.

Gaspard Ulliel – życie prywatne

Gaspard Ulliel urodził się we Francji, w miejscowości Boulogne-Billancourt w regionie Île-de-France, w departamencie Hauts-de-Seine. Od 2005 do 2007 roku spotykał się z francuską aktorką Cécile Cassel, a później był w krótkim związku z Charlotte Casiraghi. W późniejszych latach był w kilkuletnim związku z Jordane Crantelle, lecz w 2013 roku para się rozstała. Od tego czasu Gaspard Ulliel związał się z francuską modelką i piosenkarką Gaëlle Piétri. W listopadzie 2015 roku Gaspard Ulliel i Gaëlle Piétri podzielili się informacją o ciąży, a kilka miesięcy później Ulliel pochwalił się narodzinami syna.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d164e99
d164e99
d164e99