Trwa ładowanie...
d3xdnjt

Gina Carano

Najnowsze informacje
4.4
(52 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Dallas, Teksas, USA

Filmografia:
Seriale:

Almost Human (Danica)

d3xdnjt

Gina Carano to amerykańska aktorka, osobowość telewizyjna i zawodniczka MMA. Karierę rozpoczynała jako sportsmenka, jednak w 2009 roku zadebiutowała w filmie "Blood and Bone", czym rozpoczęła karierę aktorską. W kolejnych latach pojawiła się w takich produkcjach jak "Ścigana", "Szybcy i wściekli 6", "Deadpool" czy "Madness in the Method". Pojawiła się też w serialach "Fight Girls", "Almost Human" i "The Mandalorian".

Gina Carano - życiorys

Gina Joy Carano urodziła się 16 kwietnia 1982 roku w Dallas w amerykańskim stanie Teksas. Aktorka jest córką Dany Joy Carano, z domu Cason, oraz profesjonalnego piłkarza Glenna Carano. Gina Carano ma dwie siostry, jedną starszą i jedną młodszą. W młodości wychowywana była przez matkę po tym, jak jej rodzice się rozwiedli.

Aktorka ukończyła Trinity Christian High School w Las Vegas, gdzie mogła rozwijać swoje pasje sportowe. Początkowo interesowały ją siatkówka i softball, jednak trenowała również boks. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie w Newadzie.

Gina Carano - kariera sportowa

Kariera sportowa Giny Carano rozpoczęła się w 2006 roku, gdy zaczęła walczyć w zawodach boksu tajskiego. Przyszła aktorka miała na swoim koncie jedenaście zwycięstw, w tym trzy przez nokauty. W 2007 roku rozpoczęła walki w EliteXC, jednak po bankructwie tej organizacji przeszła do Strikeforce.

W sierpniu 2009 roku miejsce miała jej walka z Brazylijką Cristiane "Cyborg" Santos o pierwsze mistrzostwo Strikeforce kobiet. Aktorka przegrała wtedy przez techniczny nokaut na sekundę przed końcem pierwszej rundy i była to jej pierwsza porażka w profesjonalnej karierze MMA. W kolejnych latach postanowiła skupić się na aktorstwie.

Gina Carano - filmy i seriale

Kariera filmowa Giny Carano rozpoczęła się od roli w filmie "Ring Girls", w którym zagrała jedna z pięciu amerykańskich kobiet, które chcą zostać najlepszymi zawodniczkami sztuk walki na świecie. Rok później pojawiła się w reality show "Fight Girls", gdzie również łączyła aktorstwo ze sportem. W 2009 roku miał natomiast miejsce jej oficjalny debiut w filmie "Blood and Bone", gdzie wcieliła się w rolę Veretty Vendetty.

Dwa lata później zagrała Mallory Kane w filmie "Ścigana", a następnie wcieliła się w postać Riley Hicks w znanej produkcji "Szybcy i wściekli 6". Dzięki udziałowi w tym obrazie role Giny Carano stopniowo zaczęły być coraz bardziej wymagające.

W kolejnych latach filmografia Giny Carano poszerzyła się o udział w takich projektach jak "In the Blood", "Heist" oraz "Extraction". W 2016 roku aktorka zagrała Angel Dust w hitowym filmie "Deadpool", który przyniósł jej ogromną rozpoznawalność na całym świecie. Za swoją rolę otrzymała wtedy kolejne wyróżnienia, a krytycy docenili jej umiejętności aktorskie.

Po udziale w superprodukcji "Deadpool" Gina Carano wystąpiła w takich filmach jak "Kickboxer: Vengeance", "Madness in the Method" czy "Scorched Earth'. W 2019 roku Gina Carano przyjęła rolę Clair Hamilton w produkcji "Daughter of the Wolf". Aktorka pojawiła się też w dwóch serialach: "Almost Human" i "The Mandalorian". W drugim z nich zagrała jedną z głównych ról.

Gina Carano - życie prywatne

Gina Carano urodziła się w Dallas i to tam spędzała młodość z siostrami i matką. W 2012 roku aktorka zaczęła się spotykać z aktorem Henrym Cavillem, jednak ich relacja zakończyła się dwa lata później. Gina Carano i Henry Cavill kilkukrotnie pokazywali się razem w mediach, a ich relacja wzbudzała spore emocje. Później partnerami Giny Carano byli także Kit Cope i Kevin Ross, którzy, podobnie jak ona, trenowali tajski boks.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdnjt
d3xdnjt
d3xdnjt