Trwa ładowanie...
d3r2g56

Gnijąca panna młoda

Najnowsze informacje
4.2
(1394 głosy)
Oceń:
2
d3r2g56

W małym, wiktoriańskim miasteczku, pogrążonym w mroku, dwójka młodych ludzi, chociaż sobie nie znajomych, wkrótce stanie na ślubnym kobiercu.

Państwo Everglot czują interes w wydaniu Victorii za syna okropnych Van Dortów - nie ma znaczenia, że to nuworysze, najważniejsze iż mają pieniądze. Decyzja zapadła i obie rodziny są bardzo podekscytowane faktem iż udało się zaaranżować małżeństwo…uczucia tego niestety nie podzielają przyszli małżonkowie. Ale jak się mówi, w małżeństwie nie chodzi przecież o miłość - zapytajcie tylko Maudeline i Finis'a.

Victor po raz pierwszy widzi Victorię w dniu ślubu kiedy to rodziny spotykają się by dokonać stosownego zapoznania się młodych, po którym odbędzie się próba generalna ceremonii ślubnej.

Trudno stwierdzić które z nich jest bardziej onieśmielone, lecz na przekór wszystkiemu niewykluczone jest iż Victora i Victorię połączy prawdziwa miłość. Ponieważ w trakcie próby Victor nie może poradzić sobie z wymówieniem słów przysięgi a na dodatek zupełnie przypadkowo podpala suknię swojej przyszłej teściowej, Pastor Gaswells (głos podłożył Christopher Lee) nakazuje mu opuścić kościół i nauczyć się prawidłowo swojej kwestii.

Poniżony Victor wałęsa się po ciemnym, okolicznym lesie i będąc samemu potrafi idealnie wypowiedzieć te słowa. W pewnym jednak momencie delikatnie nasuwa obrączkę na wystający konar, który okazuje się wcale nim nie być.

Gnijąca panna młoda
Tytuł oryginalny

Corpse Bride

Gatunek

animowany, horror, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2005

Data światowej premiery

28.10.2005

Czas trwania

76 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r2g56
d3r2g56
d3r2g56