Trwa ładowanie...
d10vudb

Grawitacja 3D

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d10vudb

Nagrodzeni Oscarami Sandra Bullock (Wielki Mike. The Blind Side) oraz George Clooney (Syriana) grają w przyprawiającym o szybsze bicie serca thrillerze Grawitacja, którzy przenosi widza w nieskończoną i bezlitosną głębię wszechświata. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alfonso Cuarón (Ludzkie dzieci). Sandra Bullock gra dr Ryan Stone, błyskotliwą inżynier medyczną, która wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskym (Clooney). Na tej pozornie rutynowej wyprawie zdarza się wypadek. Prom kosmiczny ulega zniszczeniu, a Stone i Kowalsky zostają zupełnie sami — przywiązani do siebie linami odpływają w ciemny bezkres. Ogłuszająca cisza dowodzi, że stracili jakiekolwiek połączenie z Ziemią… i być może wszelkie szanse na ratunek. Strach przeradza się w panikę, a każdy oddech pozbawia ich resztek niewielkiego zapasu tlenu. Jednak jedyną drogą powrotną może być zapuszczenie się jeszcze dalej w przerażającą głębię kosmosu.

Autorami scenariusza do filmu Grawitacja są Alfonso Cuarón i Jonás Cuarón. Alfonso Cuarón i David Heyman (filmy z serii Harry Potter) są jego producentami, a Chris deFaria, Nikki Penny i Stephen Jones – producentami wykonawczymi.

W ekipie filmowej znalazł się także wielokrotnie nominowany do Oscara operator Emmanuel Lubezki (Ludzkie dzieci, Podróż do Nowej Ziemi), scenograf Andy Nicholson, montażyści Alfonso Cuarón i Mark Sanger oraz projektantka kostiumów Jany Temime (filmy z serii Harry Potter). Nad efektami specjalnymi pracował nominowany do Oscara specjalista ds. efektów specjalnych Tim Webber (Mroczny rycerz). Muzykę skomponował Steven Price.

Warner Bros. Pictures prezentuje produkcję Esperanto Filmoj/Heyday Films, film Alfonso Cuaróna – Grawitacja. Film będzie pokazywany od 4 października 2013 roku w technologii 3D i 2D oraz w systemie IMAX i będzie rozpowszechniany na świecie przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment Company.

Grawitacja 3D
Tytuł oryginalny

Gravity 3D

Gatunek

dramat, sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

11.10.2013

Czas trwania

93 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10vudb
d10vudb
d10vudb