Trwa ładowanie...
d2b6kil

Green Lantern

Najnowsze informacje
2.9
(46 głosów)
Oceń:
d2b6kil

Film "Green Lantern", w reżyserii Martina Campbella (Casino Royale), wprowadza na ekrany kin superbohatera znanego dobrze skądinąd – w tej roli Ryan Reynolds (X-Men Geneza: Wolverine). We wszechświecie równie olbrzymim, co tajemniczym od wieków istnieje pewna niezauważalna, lecz potężna siła – obrońcy pokoju i sprawiedliwości, zwani Green Lantern Corps.

Jest to grupa wojowników, którzy przysięgli strzec międzygalaktycznego porządku. Każdy z nich nosi pierścień, obdarzający go nadzwyczajnymi mocami. Kiedy jednak pojawia się nowy wróg, Parallax, który grozi, że zniszczy układ sił we wszechświecie, losy Green Lantern Corps oraz Ziemi spoczywają w rękach najmłodszego rekruta, Hala Jordana, pierwszego człowieka w szeregach organizacji.

Hal jest utalentowanym, nieco zadziornym pilotem-oblatywaczem, którego członkowie Green Lantern nie darzą szacunkiem, bo jak dotąd żadnemu człowiekowi nie udało się ujarzmić mocy pierścienia.

Hal jest jednak niewątpliwie brakującym elementem układanki, ponieważ obok determinacji i siły woli ma coś, czego brak wszystkim innym członkom Green Lantern Corps: człowieczeństwo. Jeśli wspierany przez innego pilota – swoją ukochaną z dzieciństwa, Carol Ferris (Blade Lively) – szybko nauczy się panować nad nowymi mocami i odnajdzie w sobie odwagę, by pokonać swe lęki, to być może stanie się nie tylko osobą, bez której pokonanie Parallaxa nie byłoby możliwe, … ale także największym wojownikiem Green Lantern.

Campbell wyreżyserował Green Lantern na podstawie scenariusza Grega Berlantiego, Michaela Greena, Marca Guggenheima i Michaela Goldenberga oraz historii stworzonej przez Grega Berlantiego, Michaela Greena i Marca Guggenheima, postacie natomiast pochodzą z komiksów wydawanych przez DC Comics.

Green Lantern
Tytuł oryginalny

Green Lantern

Gatunek

przygodowy, fantasy, akcji, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

29.07.2011

Czas trwania

114 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b6kil
d2b6kil
d2b6kil