Trwa ładowanie...
d49ov2m

Gwiazd naszych wina

Najnowsze informacje
3.6
(5 głosów)
Oceń:
2
d49ov2m

Hazel i Gus to niezwykłe nastolatki, które połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy – poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Film oparto na bestsellerze „Gwiazd naszych winaJohna Greena – to tragikomiczna opowieść o życiu i miłości. Hazel Grace Lancaster (Shailene Woodley) ma 16 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Kiedy poznaje Gusa Watersa (Ansel Elgort), szybko się w sobie zakochują. Łączą ich podobne doświadczenia, choroba, a także miłość do książek. Ulubiona powieść dziewczyny to „Cios udręki” Petera van Houtena (Willem Dafoe). Hazel wielokrotnie próbowała nawiązać kontakt z pisarzem, ale niestety nie udało jej się. Wytrwałemu Gusowi udaje się dotrzeć do autora przez jego asystentkę i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Postanawia zabrać ze sobą Hazel, by umożliwić jej zdobycie odpowiedzi na pytania, dotyczące jej ukochanej książki. Okazuje się, że najważniejszą
odpowiedzią jest wielka przygoda, którą dziewczyna przeżywa z kimś, kogo pokochała. Nazywa ich wspólny czas „małą wiecznością”.

„Gwiazd naszych wina” została wydana dziesiątego stycznia 2012 roku i zadebiutowała na pierwszym miejscu bestsellerów „New York Timesa”. John Green zaczął ją pisać w 2000 roku, do czego zainspirowała go praca kapelana w szpitalu dziecięcym. „Pragnąłem napisać książkę o wspaniałych młodych ludziach, którym nie brakuje poczucia humoru i energii, mimo tego że zmagają się z ciężką chorobą. Wiedziałem, że to będzie historia o miłości, ale długo nie miałem konkretnego pomysłu. W końcu stworzyłem postacie Hazel i Gusa, którzy co prawda mają inną wizję tego, czym jest czerpanie z życia garściami, ale zakochują się w sobie i w pewnej książce.” - mówi Green.

Pisarz zadedykował swoją powieść Esther Earl, którą poznał, pracując w szpitalu. Nie wzorował na niej żadnej postaci, ale ich przyjaźń i pogodna natura dziewczyny stały się źródłem inspiracji. Esther cierpiała na raka tarczycy - zmarła w 2010 roku, mając 16 lat.

Gwiazd naszych wina
Tytuł oryginalny

Fault in Our Stars, The

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

06.06.2014

Czas trwania

125 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ov2m
d49ov2m
d49ov2m