Trwa ładowanie...
d1l8zwr

Happy End

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
3
1
d1l8zwr
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najnowszy film Michaela Hanekego Happy End z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert („Elle”, „Pianistka”), Matthieu Kassovitza („Amelia”) i Jean – Louis Trintignanta („Miłość”).

Happy End
Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Francja, Austria, Niemcy

Rok produkcji

2017

Data polskiej premiery

16.03.2018

Czas trwania

107 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

3
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l8zwr
d1l8zwr
d1l8zwr