Trwa ładowanie...
d1jja1l

Happy End

Najnowsze informacje
4.0
(2 głosy)
Oceń:
3
1
d1jja1l
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Najnowszy film Michaela Hanekego Happy End z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert („Elle”, „Pianistka”), Matthieu Kassovitza („Amelia”) i Jean – Louis Trintignanta („Miłość”).

Happy End
Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Francja, Austria, Niemcy

Rok produkcji

2017

Data polskiej premiery

16.03.2018

Czas trwania

107 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada
d1jja1l

Podziel się opinią

3
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jja1l
d1jja1l
d1jja1l