WP
WP

Jarosław Boberek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Polski aktor filmowy, serialowy i teatralny. Jedna z czołowych postaci polskiego dubbingu – podkłada głos w wielu filmach i serialach animowanych oraz w grach komputerowych. Od 1999 roku wciela się w policjanta na planie "Rodziny zastępczej".

* Jarosław Boberek urodził się 14 czerwca 1963 roku w Szczecinku.* Skończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. W 1990 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów dołączył do Teatru Studyjnego ’83 im. Tuwima w Łodzi, gdzie pracował przez trzy sezony. W latach 2001-2005 był aktorem Teatru Studio im. Witkiewicza w Warszawie, a w latach 2004-2007 występował na deskach stołecznego Teatru Nowego.

Na scenie zadebiutował w niewielkiej roli w dramacie "Edyp królem" Sofoklesa w reż. Mariusza Orskiego. Widzieliśmy go m.in. w roli Myszkina w "Idiocie i innych" Fiodora Dostojewskiego (1991), Antoniego w "Zbrodni z premedytacją" Witolda Gombrowicza (1993). Zadebiutował w kinie drugoplanową rolą policjanta w filmie dla młodzieży "Łowca. Ostatnie starcie" (1993) Jerzego Łukaszewicza. W 1995 roku wystąpił w małych rolach w filmach: Krzysztofa Zanussiego ("Cwał"), Ryszarda Bugajskiego ("Gracze") i Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski").

Widzieliśmy go w takich serialach jak: "Czterdziestolatek, 20 lat później" (1993), "Ekstradycja" (1995), "Boża podszewka" (1997), "Dom" (1997), "Miodowe lata" (2000), "Na dobre i na złe" (2004). Znany widzom głównie z seriali "Rodzina zastępcza" oraz "Rodzina zastępcza plus", gdzie wciela się w postać starszego pana posterunkowego.

Jarosław Boberek ma wyłączność na podkładanie głosu pod Kaczora Donalda w polskiej wersji językowej bajki. Dubbingował też króla lemurów, Juliana, w bajce "Madagaskar". Nagrał także utwór na ścieżce dźwiękowej "Madagaskaru" pt. "Wyginam śmiało ciało". Użyczył swojego głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z "Ed, Edd i Eddy", Czerwonemu z "Krowy i Kurczaka".

WP

Podkłada także głos w grach komputerowych, m.in. w "The Longest Journey: Najdłuższa podróż" (Kruk). Dubbingował także tytułową postać w grze Prince of Persia: Dwa Trony oraz wcielił się w detektywa Gustava McPhersona w przygodowej grze Still Life. Inne gry, w których użyczył swojego głosu, to m.in. Rayman 3, Gothic II, Gothic II: Noc Kruka, Gothic III, Warcraft III, Baldur's Gate II, Świątynia pierwotnego zła, Heroes of Might & Magic V, Colin McRae Rally 4, Age of Empires III, Age of Empires III: The WarChiefs.

Ostatnie gry, w których użyczył swojego głosu to Assassin's Creed, Uncharted i druga część - Uncharted 2: Among Thieves. Ostatnio podkładał głos w filmie animowanym dla dorosłych, "Inspektor Erektor" (narrator).

Jarosław Boberek jest żonaty z aktorką Iloną Kucińską, z którą ma dwójkę synów: Franciszka (ur. 2 czerwca 1994), podkładającego głos w filmach, i Jana (ur. 11 listopada 1992). Ma również syna Mateusza z pierwszego małżeństwa.

Data urodzenia

14.06.1963

Miejsce urodzenia

Szczecinek

WP
WP
WP