ycipk-4182rv
ycipk-4182rv

John Carter - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„John Carter” to amerykański film science fiction z 2012 roku w reżyserii Andrew Santona. Obraz powstał na podstawie powieści niezwykle popularnego w Ameryce pisarza Edgara Rice Burroughsa, który stworzył także postać Tarzana. Muzykę do filmu skomponował Michael Giacchino, kompozytor m.in. serialu „Lost: Zagubieni” czy animacji „Odlot”.

Za kamerą stanął laureat Oscara Andrew Stanton, reżyser i współscenarzysta jednego z największych hitów Pixara, animacji „Wall-E”. Przy tworzeniu obrazu pomagali mu kierownik produkcji Nathan Crowley, nominowany do Oscara za „Mrocznego rycerza” i „Prestiż” czy Mayes Rubeo, odpowiedzialna za kostiumy w „Avatarze”. Film został wyprodukowany przez wytwórnię Walt Disney Pictures we współpracy z Pixarem. Obraz zrealizowano w cyfrowym trójwymiarze.

John Carter (Taylor Kitsch) to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) i księżniczką Dejah Thoris (Lynn Collins), która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie, i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców.

W filmie zagrali również: Thomas Haden Church jako Tal Hajus, Samantha Morton – Sola, Dominic West - Sab Than, Polly Walker – Sarkoja, Mark Strong - Matai Shang, Daryl Sabara - Edgar Rice Burroughs, James Purefoy - Kantos Kan, Ciarán Hinds - Mors Tardos.

ycipk-4182rv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-4182rv
ycipk-4182rv