Trwa ładowanie...
d164e99

Julian McMahon

Najnowsze informacje
4.7
(458 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sydney

Filmografia:

W szczękach rekina 3D (2012) (Doyle)

Fantastyczna czwórka (2005) (2005) (Victor Von Doom)

Twarze w tłumie (2011) (Sam Kerrest)

Paranoja (2013) (Miles Meachum)

Czarodziejki () (Cole Turner / demon Belthazor [ 3-5 ])

Bez skazy () (dr Christian Troy)

Fantastyczna czwórka: Narodziny srebrnego surfera (2007) (Victor Von Doom)

Przeczucie (2007) (Jim Hanson)

Portret zabójcy () (John Grant)

Another Day (2001) (David)

Red (2010) (Wiceprezydent Robert Stanton)

Chasing Sleep (2000) (George)

d164e99

Aktor i model pochodzenia australijskiego, szerokiej widowni znany najlepiej dzięki roli chirurga plastycznego Christiana Troya – jednego z głównych bohaterów serialu „Bez skazy”. Jeden z ulubieńców żeńskiej części publiczności.

Urodził się 27 lipca 1968 roku w Sydney, jako jedyny syn sir Williama i lady Sonii McMahon. Jego ojciec był znaną i szanowaną w Australii postacią, a na początku lat 70-tych – premierem tego kraju.

Julian wychowywał się w otoczeniu sióstr: starszej Melindy i młodszej Deborah. Ukończył prestiżową Sydney Grammar School, a następnie przez krótki okres studiował prawo na tamtejszym uniwersytecie, zanim rozpoczął niezwykle owocną karierę jako model. W profesji tej osiągnął międzynarodowy sukces, szybko stając się jednym z najbardziej wziętych męskich modeli w Europie.

Karierę na ekranie rozpoczął pod koniec lat 80- tych, od występów w australijskich produkcjach telewizyjnych: „Home and Away” i „The Power, the Passion” (oba z 1989 roku). W 1992 roku zadebiutował na dużym ekranie w australijskiej komedii „Amerykański ratownik”, jednak popularność jako aktor zyskał dopiero po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

W 1996 roku wziął udział w niskobudżetowym thrillerze „Magenta” produkcji amerykańskiej, w tym samym roku dołączając do obsady kryminalnego serialu „Portret zabójcy”, gdzie przez cztery kolejne lata kreował postać detektywa Johna Granta.

*To właśnie mały ekran okazał się dla McMahona najłaskawszy, stając się jego kluczem do sukcesu. W latach 2000-2005 był związany z serialem fantasy „Czarodziejki”, jednak dopiero rola doktora Christiana Troya w medycznym serialu „Bez skazy” (od 2003 roku) uczyniła z niego prawdziwą gwiazdę. Kreacja postaci chirurga plastycznego przyniosła mu garść prestiżowych nominacji: do Złotego Globu, Golden Satellite Award, Australian Film Institute International Award i Saturna. * Serial otworzył McMahonowi drogę do ciekawych propozycji występów na dużym ekranie. Jego najsłynniejszą kreacją filmową jest rola komiksowego czarnego charakteru - doktora Victora von Dooma w obu częściach przygodowej produkcji akcji sci-fi „Fantastyczna czwórka” w reżyserii Tima Story (2005, 2007).

Poza tym zagrał męża Sandry Bullock w thrillerze sci-fi „Przeczucie” i wystąpił u boku naszej rodaczki, Dagmary Domińczyk w mrocznym horrorze „Więzień” (oba z 2007 roku). W 2008 roku zadebiutował w roli producenta wykonawczego i zagrał jedną z głównych ról w komedii „Meat Market” (2008).

Jako mąż Dannii Minogue, przez dwa lata był szwagrem słynnej, australijskiej piosenkarki Kylie Minogue.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d164e99
d164e99
d164e99