Trwa ładowanie...
d3hzus2

Justin Bieber

Najnowsze informacje
3.2
(217 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kanada (London, Ontario)

Filmografia:

Justin Bieber: Never Say Never (2011) (we własnej osobie)

Katy Perry: Part of Me (2012) (we własnej osobie)

Zoolander 2 (2016) (we własnej osobie)

Justin Bieber. Believe (2013) (we własnej osobie)

3D Faceci w czerni 3 (2012) ((niewymieniony w czołówce))

Seriale:

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (Jason McCann )

Doctors, The (we własnej osobie)

Programy:
d3hzus2
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Justin Bieber to muzyk popowy i autor tekstów, który zadebiutował jako idol nastolatek. Artysta ma na swoim koncie Nagrodę Grammy 2015 i Brit Awards 2016. Doczekał się też własnych filmów biograficznych, gościnnie wystąpił w licznych dokumentach oraz programach telewizyjnych.

Justin Bieber – początki kariery

Urodzony w 1994 roku Justin Bieber wychował się w kanadyjskim mieście Stratford, gdzie po raz pierwszy wziął udział w konkursie muzycznym. Zamieszczone w sieci klipy z konkursu okazał się jego szansą na karierę.

Justin Bieber po raz pierwszy wypłynął dzięki klipom z jego twórczością opublikowanym w serwisie YouTube. Właśnie tam został dostrzeżony przez Scootera Brauna, z którym rozpoczął współpracę – miał wtedy 13 lat. Debiutancki album Biebera pod tytułem "My World 2.0" miał swoją premierę w 2010 roku, a singiel "Baby" okazał się międzynarodowym hitem.

Kolejne albumy muzyczne Justina Biebera to "Under the Mistletoe" (2011), "Believe" (2012) i "Purpose" (2015).

Justin Bieber – filmografia

Chociaż Justin Bieber w 2011 roku był jeszcze u progu kariery, to właśnie wtedy ukazał się pierwszy film biograficzno-koncertowy o szybkim sukcesie młodego artysty – "Justin Bieber: Never Say Never". Wystąpili w nim tacy artyści jak Usher, Miley Cyrus i Snoop Dogg.

Zaledwie dwa lata później pojawił się sequel tej produkcji – dokument muzyczny "Justin Bieber's Believe" (2013). W filmografii Biebera znalazły się też inne dokumenty, w tym "Katy Perry: Part of Me" (2012) i "Zendaya: Behind the Scenes" (2012). Niewielkie role cameo muzyk zagrał też w filmach "Behaving Badly" (2014), "Zoolander 2" (2016), "Popstar: Never Stop Never Stopping" (2016) i "Killing Hasselhoff" (2017).

Justin Bieber był też gościem muzycznym w programie "Saturday Night Live" w 2010 roku, a w 2013 roku pojawił się tam jako prowadzący. Muzyk uczestniczył także w programach telewizyjnych "Dom nie do poznania", "Punk'd", "Comedy Central Roast", "Lip Sync Battle" i "The Doctors".

Justin Bieber w mediach

Droga do sławy Justin Biebera okazała się niezwykle szybka, ale rozgłos w mediach już do początku miał różne odcienie. Z jednej strony wizerunek muzyka jako idola nastolatek spotkał się z krytyką części odbiorców, jednak z drugiej już w 2010 roku Bieber zdobył podczas gali American Music Awards statuetkę Artysty roku.

Piosenkarz z przytupem wkroczył do przemysłu rozrywkowego, zajmując w 2011 roku 2. lokatę na liście najlepiej opłacanych postaci show-biznesu (przed 30. rokiem życia) według "Forbesa". Jego roczne zarobki osiągnęły wtedy kwotę wynoszącą 53 mln dolarów.

Justin Bieber jest aktywny na scenie muzycznej od 2008 roku i od tego czasu otrzymał ponad 400 różnych nominacji i zgarnął ponad 200 nagród, w tym dwie statuetki Brit Awards, 20 nagród Teen Choice Awards, 22 statuetki MTV Europe Music Awards i nagrodę Grammy.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzus2
d3hzus2
d3hzus2