Trwa ładowanie...
d1or0pu

Karolina Nowakowska

Najnowsze informacje
3.9
(318 głosów)
Oceń:
d1or0pu

Polska aktorka serialowa, tancerka i piosenkarka. Znana głównie z roli Olgi Jankowskiej-Ziober z serialu „M jak miłość”.

* Karolina Nowakowska urodziła się 17 maja 1982 roku w Warszawie. Jest córką tancerki Jiriny Nowakowskiej.* W 2004 roku podjęła naukę w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie – na Wydziale Politologii, specjalność Dziennikarstwo. Jednocześnie w latach 2004 - 2005 uczęszczała do Collegium Civitas – Wydział Socjologii oraz do Studio aktorskiego przy Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie. Naukę aktorstwa kontynuowała na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie. W 2006 roku zdała Państwowy eksternistyczny egzamin aktorski (ZASP).

* Poza aktorstwem pasjonują ją przede wszystkim śpiew i taniec.* Od 1991 roku jest uczennicą Studia tańca Jiriny Nowakowskiej Tap & Jazz Dance w Warszawie, a także asystentką w Studio i członkinią działającej przy nim grupy pokazowej Tap dance Trio. Jest dwukrotną mistrzynią Polski w stepowaniu (1999, 2001), a także mistrzynią Republiki Czeskiej w stepowaniu.

Karolina pojawiała się w epizodycznych rolach w wielu polskich serialach (Lokatorzy, Zostać Miss 2, Na Wspólnej, Kryminalni). Od 2006 roku gości na ekranach widzów jako dziewczyna Kuby w serialu "M jak miłość".

Od 7 marca do 25 kwietnia 2008* brała udział w II edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”.* W parze z Filipem Bernadowskim zajęła 6 miejsce. Z kolei od 6 września do 6 grudnia 2008 brała udział w IV edycji programu „Jak oni śpiewają”, gdzie zajęła 2 miejsce. Od 12 września do 3 października 2009 brała udział w VI edycji tego programu, w którym zajęła 9 miejsce. Prywatnie aktorka kocha muzykę - gra na fortepianie i świetnie śpiewa.

Karolina Nowakowska biegle włada językiem angielskim i czeskim, zna także niemiecki, hiszpański oraz jidisz. Uprawia jazdę konną.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1or0pu
d1or0pu
d1or0pu