Trwa ładowanie...
dxjinve
dxjinve

Katarzyna Glinka - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Świdnica

Filmografia:

Wyjazd integracyjny (2011) (Gabi)

Holy Motors (2012)

Wkręceni (2014) (Marta)

Panienki () (Celina)

Szpital na perypetiach () (Asia)

Szóstka w pracy () (różne głosy)

Och, Karol 2 (2010) (Adrianna Matysik)

Dzwoneczek i zaginiony skarb (2009) (Mgiełka)

Tancerze () (Roma Kowalska)

Od pełni do pełni (2012) (Lena)

Karol, który został świętym (2014)

Megamocny 3D (2011) (Roxanne)

Dzwoneczek (2008) (Mgiełka)

Dlaczego nie! (2006) (Recepcjonistka)

Na układy nie ma rady (2017)

Zdjęcie
Podziel się

Jedna z najbardziej znanych i najbardziej uroczych polskich aktorek młodszego pokolenia. Ta drobna, atrakcyjna brunetka dała się poznać szerokiej publiczności dzięki roli swojej serialowej imienniczki – Kasi Górki w „Barwach szczęścia”. Ostatnio zasłynęła na dużą skalę dzięki kreacji jednej z nauczycielek tańca w serialu „Tancerze”.

Urodziła się 19 kwietnia 1977 roku w Świdnicy. Jej losy przez pewien czas były blisko splecione z Dzierżoniowem, gdzie uczęszczała do liceum i szkoły muzycznej I stopnia. Już jako dziecko lubiła przebierać się w „dorosłe” ubrania i urządzać rodzinie małe przedstawienia. Bakcyla aktorskiego połknęła na dobre w szkole średniej, uczęszczając do kółka aktorskiego przy dzierżoniowskim MOK-u.

Na wymarzone studia aktorskie dostała się za drugim razem. Studiowała na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, którą ukończyła w 2001 roku. Rola w dyplomowym spektaklu „Amadeusz” Schaffera, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego przyniosła jej wyróżnienie jury XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Zanim po raz pierwszy pojawiła się na scenie i na ekranie, przez pół roku pracowała jako kelnerka i hostessa w Stanach Zjednoczonych.

dxjinve

W 2002 roku oficjalnie zadebiutowała na scenie olsztyńskiego Teatru im. Jaracza. Później występowała na deskach Sceny Prezentacje, Teatru Kwadrat i Teatru Polskiego w Warszawie.

Na ekranie zadebiutowała również w 2002 roku. Jej pierwsze występy związane były z gościnnym udziałem w popularnych serialach. Grała koleżankę Agnieszki w „Klanie” (2002-2004), dziewczynę Czarka w „Samym życiu” (2002-2003), Igę w „Lokatorach” (2003) i Klaudię w „Kryminalnych”.

Dwukrotnie wcieliła się w postać pielęgniarki: w sitcomie „Szpital na perypetiach” (2002) i serialu „Na dobre i na złe” (2004-2005). W „Pierwszej miłości” z kolei zagrała rolę salowej (2006-2007).

W międzyczasie miała okazję stanąć na słynnym czerwonym dywanie, jako laureatka konkursu „Z Cinema do Cannes” z 2003 roku.

Pierwszą regularną rolą Glinki była kreacja postaci Celiny – jednej z głównych bohaterek sitcomu „Panienki” i jego kontynuacji „Zakręcone” w reżyserii Przemysława Angermana (2004-2005).

dxjinve

Na planie serialu towarzyszyły jej: Weronika Książkiewicz, Małgorzata Socha i Magda Margulewicz.

W 2006 roku po raz pierwszy wystąpiła na dużym ekranie jako koleżanka głównej bohaterki (Karolina Gruszka) komedii „Francuski numer”. Rok później ponownie można ją było zobaczyć w kinach, dzięki udziałowi w głośnej komedii romantycznej „Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego, z Maciejem Zakościelnym i Anną Cieślak (2007). Glinka pojawiła się tu w epizodycznej roli recepcjonistki.

Rok 2007 to jednak przede wszystkim przełomowa, pierwszoplanowa kreacja Kasi Górki w telenoweli „Barwy szczęścia”. Rola ambitnej, młodej dziewczyny, odnoszącej spore sukcesy w życiu zawodowym, ale niezbyt zadowalające w życiu prywatnym, przyniosła jej sporą popularność i sympatię telewidzów.

W 2009 roku trafiła na plan kolejnego serialu wyprodukowanego przez TVP – „Tancerze” Bruce’a Parramore’a. Kreuje w nim postać Romy Kowalskiej - nauczycielki tańca o niełatwym, zawistnym charakterze. W tym samym roku zaliczyła też pierwszą dużą rolę filmową u boku Andrzeja Nejmana i Moniki Kwiatkowskiej-Dejczer w komediowym filmie „Od pełni do pełni” Tomasza Szafrańskiego (2009). Wcieliła się tu w rolę wróżki – hochsztaplerki. W międzyczasie wzięła udział w pierwszej edycji słynnego show „Gwiazdy tańczą na lodzie”, zajmując wysoką, III pozycję w końcowym rankingu (2007) oraz zadebiutowała w roli prowadzącej program rozrywkowy z udziałem gwiazd – „Fort Boyard”. Towarzyszył jej Robert Gonera (2008).

Prywatnie, największą pasją Kasi Glinki są podróże, które uskutecznia wraz z mężem. Zwiedziła już tak odległe kraje, jak Tajlandia, Meksyk i Indonezja. Była też w Afryce i Ameryce Południowej. Marzy o podróży dookoła świata, ze szczególnym uwzględnieniem Mikronezji. Wszystkie wyjazdy doskonale planuje, traktując je jako doskonałą przygodę i przyjemny zastrzyk adrenaliny.

dxjinve

Przez pewien czas była „twarzą” reklamową telewizji Canal Plus.

dxjinve
dxjinve