Trwa ładowanie...
d1nc7cb

Katarzyna Zielińska

Najnowsze informacje
4.0
(1334 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Limanowa

Filmografia:
d1nc7cb

Polska aktorka filmowa i teatralna, wokalistka. Gwiazda serialu „Barwy szczęścia”, uczestniczka wielu programów telewizyjnych.

Katarzyna Zielińska urodziła się 29 sierpnia 1979 roku w Limanowej koło Starego Sącza. W 2002 roku ukończyła PWST w Krakowie. W czasie studiów występowała na deskach krakowskich teatrów. Z kolei po zakończeniu nauki zaczęła występować w warszawskich teatrach, m.in. w Teatrze Kwadrat, Teatrze Syrena i Teatrze Rampa.

Oprócz aktorstwa Zielińska zajmuje się także śpiewaniem. Uczyła się tego pod okiem Elżbiety Zapendowskiej, słynnej jurorki programu „Idol”. Marta i Leopold Kozłowscy zaprosili artystkę do udziału w spektaklu pieśni żydowskich, do nagrania solowych piosenek na płytę "Leopold Kozłowski i przyjaciele". Aktorka gościnnie gra w Teatrze Ludowym, gdzie występuje m.in. w spektaklach muzycznych i musicalach: "Siostry Parry", "Minnesota blues z piosenkami Oddziału Zamkniętego", w "Berlińskiej rewii kabaretowej" i "Błysku rekina".

Aktorkę wielokrotnie mogliśmy oglądać w różnych programach telewizyjnych. Były to m.in.: "Szansa na sukces", "Jaka to melodia?", "Europa da się lubić", "Załóż się", "Śpiewające fortepiany", "Rodzynki z migdałami", "Pytanie na śniadanie".

Jest gwiazdą serialu TVP2 pt. “Barwy Szczęścia”, gdzie wciela się w jedną z głównych ról, Martę Walewską. W 2009 roku serial został uhonorowany Telekamerą za najlepszy serial obyczajowy, sama artystka była nominowana w kategorii najlepsza aktorka.

W swoim dorobku ma także role w filmach kinowych: „Ryś”, „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”, „Dzień świra”, „Quo vadis” i „Och, Karol 2”. Ponadto, telewidzowie mogli ją zobaczyć w serialach: „Klan” i „Złotopolscy” oraz „Na dobre i na złe”.

W roku 2004 Zielińska zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki XXV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobyła Nagrodę Publiczności. Od marca 2009 roku współprowadzi hit TVP2, program “Kocham Cię Polsko”, który ogląda ponad 3 miliony telewidzów. W programie jest kapitanem jednej z dwóch drużyn.

Aktorka brała udział w dwóch popularnych show z gwiazdami. W roku 2007 w drugiej edycji „Jak oni śpiewają” zajęła ósme miejsce. Z kolei w 2008 roku w trzeciej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” zajęła 3 miejsce.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nc7cb
d1nc7cb
d1nc7cb